Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia/ szabad bölcsészet?

Pszichológia/ szabad bölcsészet?

Figyelt kérdés
Mindkettő érdekel,de félek, hogyha a pszichót választom akkor egyfajta úton kell végigmennem, míg a szabad bölcsészetnél többféleképp választhatok majd a késöbbiekben.

2013. júl. 23. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
A pszichó a legértelmesebb, és az egyik leghasznosabb bölcsész szak. A szabad bölcsészetre pedig csak annyit tudok mondani, hogy őket szoktam pofán röhögni, amikor közlik, hogy mire járnak. Az bohóckodás, nem pedig egyetem.
2013. júl. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
13%
krumplipucoló szakok...
2013. júl. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A krumplipucolós rész nem izgat, és ezt előre jelzem is most bárkinek aki ilyesmit szeretne ide írni. Tudom. De ha nulla affinitásom van azokhoz, ahonnan milliomos lesz az ember, akkor inkább megpróbálom abból kihozni a legjobbat ami megy.
2013. júl. 24. 11:13
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van szabad bölcsész barátnőm, aki nagyon is szereti, amit csinál, de tény,hogy fogalma sincs, mi lesz, ha végez az egyetemen. Szépen lehet vele az időt tölteni, de a végén nem biztos, hogy boldog leszel a végeredménnyel.

A pszichológia viszont olyan dolog, hogy csak akkor kezdj bele, ha elkötelezett vagy. Anélkül teljesen értelmetlen belekezdeni, mert ha nem ez életed álma, akkor nagy az esély, hogy korán ki fogsz égni a szakmában. Egyébként szerintem nem igaz, hogy csak egy utat lehet bejárni pszichológusként. Rengeteg helyen lehet dolgozni, cégeknél, rendőrségen, iskolapszichológusként, klinikusként, stb... szóval onnan is sok út nyílik, de ha erre a szakra jelentkezel, azt ne tedd meggondolatlanul.

2013. júl. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!