Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mentőtiszt szakirányra jelentk...

Mentőtiszt szakirányra jelentkezés esetén mik vannak az egészségügyi vizsgálatban?

Figyelt kérdés
Mentőtisztnek jelentkeztem, felvettek, és egészségügyi vizsgálaton kell résztvenni. Miféle vizsgálatok vannak? Csak olyan írjon, aki tudja, és értelmesen tud megnyilvánulni!

2013. júl. 24. 21:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egyik ismerösöm is oda jelentkezett azthiszem Pécsre vették fel. És biztos őt is érdekelné. Majd küldik hogy mikor lesz?
2013. júl. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
tüdőszűrő+foglalkozás egészségügyishez kell elmenni. ott általános dolgokat néznek meg(látás, vérnyomás, has tapintás,stb)
2013. júl. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1. szerintem küldenek majd mindent, bár én úgy hallottam, hogy aug. végén vagy szept. elején..

2. ennyi? én olyat hallottam valahol, hogy széklet meg vizet vizsgálat, fogorvos, fül orr gégészet stb...

2013. júl. 25. 06:28
 4/14 anonim ***** válasza:
széklet? Hát az remélem nem kell...
2013. júl. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen kell majd széklet és wassermann vizsgálat is (vérből nézik=szifilisz). Ez a gyakorlat miatt kell majd!
2013. júl. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ezt az ÁNTSZ-ben végzik, 7000Ft-ért!
2013. júl. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
de akkor ezt nem most csináljak hanem majd akkor ha gyakorlatra megyünk nem???
2013. júl. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok! Másodszor pedig, még most nyáron el kell rendezni az egészségügyi vizsgálatokat. De erről bővebb tájékoztatást fog küldeni az egyetem a felvételi papírban, ami ha minden igaz jövőhéten meg fog jönni(legalábbis tavaly úgy volt.) Ebben az egészségügyi vizsgálatban benne van:

-tüdőszűrő(ha kérsz beutalót, akkor ingyenes.)

- lues serológia-ÁNTSZ végzi, ez egy vérvételt jelent(4000 ft), de elvileg a háziorvos tud rá adni beutalót, és akkor ingyenes-az enyém azt mondta nem adhat, de van egy barátnőm, neki adott, és ezért ingyen volt. Ezt meg lehet esetleg még úgy is oldani, hogy véradásra elmész, mert ebben az esetben is ingyenes.

- kell még székletet is adni-szintén ÁNTSZ. Erre tudnak beutalót adni, ha az orvos van olyan kedves és ráírja a beutalódra, hogy mondjuk 1 hete hasmenésed van. Ha csak szimplán elmész az ÁNTSZ-hez, akkor ezért is fizetni kell.

2013. júl. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Szia!


Honnan veszed, hogy kell eü vizsgálat? Ott tanulok, de ilyen eddig nem volt, és szerintem most sincs. Amit az előző írt, hogy lues meg széklet kellene egy beiratkozási eü vizsgálathoz? teljesen logikátlan és indokolatlan. Még osztályos gyakorlatnál is csak gyerekosztályre kellenek ezek a vizsgálatok.

Szerintem valamit félreértettél.

2013. júl. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kicsit összezavartatok :D Kedves utolsó most te is ott tanulsz Pécsen valamelyik eü szakon? És neked nem kellett ilyen vizsgálatokon részt venni? De volt valamilyen eü vizsgálat és ha igen az mit takart?
2013. júl. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!