Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Földrajz vagy Biológia alapsza...

Földrajz vagy Biológia alapszak után "szakosodhatok tanárnak?

Figyelt kérdés

A gondol az hogy sajnos elszúrtam a jelentkezést, egyrészt a nehéz biológiát meggondolatlanul választottam be, másrészt pedig az alapszakot jelöltem meg és "kiderült" számomra épp időben -.- hogy vannak az úgynevezett osztatlan tanári képzések..


Ezzel kapcsolatban még az a kérdés is felmerül, hogy ugye vannak előre összeállított tanári szakok.. De mi van akkor ha én Földrajz-tanár akarok lenni -Biológia minorral..?


2013. júl. 24. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Már nem lehet :/
2013. júl. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor hiába vettek fel biológia államira.. Októberben jelentkezem jobb híján Biológia tanárnak földrajz minorral arra még a pontjaim is elvileg elegek államira
2013. júl. 24. 22:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, tedd azt
2013. júl. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az lehet, de nem tudom, hogy hogyan kerülhette ki a figyelmedet, minden ezt szajkózta, hogy megváltozik a pedagógusképzés.
2013. júl. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
már osztatlan idéntől a tanárképzés. nins többé tanári szakirány és minor szak. ha biosz-földrajz tanár akarsz lenni, akkor arra kellett volna jelentkezned. de nincs gáz, most elkezded a bioszt (ha jól értem arra vettek fel), de jövőre újra felvételizel tanárnak és elfogadtatod a két félév alatt megcsinált bioszos tárgyaidat. úgyis ugyanazt kell tanulnia a tanároknak is az elején, szóval nem veszítessz semmit. :-)
2013. júl. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is hasonló helyzetben vagyok. Annyi a különbség, hogy én most jöttem rá, hogy földrajz-biológia szakos tanár szeretnék lenni (középiskolai). Most a földrajz alapszakot kezdem el (államilag támogatott).

Én úgy gondoltam, hogy elkezdem most a föcit. 1. félév után viszont ki akarok iratkozni, mert úgy tudom, hogy ha 2 félévet maradok és utána iratkozom ki, akkor a képzési időmnek a felét vissza kell fizetni az államnak, ami nem kis pénz. Addig leraknám a nyelvvizsgát meg dolgoznék. Az a baj, hogy nem tudom pontosan milyen változásokkal kell számolnom, ha egy félévet kihagyok, örülnék, ha vki erről tudna mesélni.

A másik kérdésem, ami a kérdezőt is érintheti, hogy ugye a 6 féléves alapszakokon 12 félévvel gazdálkodhatsz, annyi ingyenes. Osztatlan tanári képzésen ez 14, ha jól tudom. Ha én 1. félév után kiiratkozom földrajz BSC-ről és átvesznek tanárira, akkor nekem hány ingyenes félévem marad? Nagyon köszönöm, ha vki erre tud nekem válaszolni. :)

2013. aug. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!