Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az anglisztikát passzívra...

Noemi4 kérdése:

Az anglisztikát passzívra rakom 1 év után, elkezdem a fordító-tolmácsot, majd azt is passzívra rakom 1 év után, (mert csak 2 félévig lehet passzívon maradni) visszatérek az anglisztikára, befejezem, utána a fordító-tolmácsra?

Figyelt kérdés
2013 szeptemberében kezdem az anglisztika mesterszakot,2 éves szak, viszont 2014 szeptemberében felvételiznék fordító és tolmács mesterre. Egyszerre nem csinálhatom, mert mind a 2 nappalis.

#passzív félév #anglisztika mesterképzés #fordító és tolmács mesterképzés
2013. júl. 25. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen
2013. júl. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy most azt az ingyenes 12 félévet bármire elhasználhatod. Akár 2 BA-t is csinálhatnál, azért se kéne fizetni, mert belefér a 12 félévbe. Magyarul ha a BA-s 6 félév után marad még 6 ingyenes féléved, abból kitelik 1,5 mesterszak, de 1 évet mindenképp fizetned kell.


Viszont akkor mi értelme van annak, hogy félbeszakítod az anglisztikát? Nem mindegy, ha ott végzel és utána csinálod a fordító-tolmács szakot?

2013. júl. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, logikus lenne, hogy sorban végezzem el, de most néztem, hogy az anglisztika mester költségesen 227.000 Ft/félév, tehát nem biztos, hogy ki tudnánk fizetni. Ha választani kell, hogy melyik férjen bele a 12 ingyen félévbe, akkor inkább a fordító-tolmácsot választanám, viszont MOST még nincs hozzá meg a 2. nyelvvizsgám. Köszönöm a válaszokat.
2013. júl. 26. 10:26
 4/5 anonim ***** válasza:
De mesterszakot nem kezdhetsz el, csak ha már van diplomád alapszakon. Egyébként az angliszztika+tolmács és fordító Ma 10 félévben kijön, és nem valószínű anglisztikán, hogy kicsúszol a 3 évből, ha tanulsz.
2013. júl. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, nem olvastam el rendesen a kérdést
2013. júl. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!