Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Meglehet valahol nézni, hogy...

Meglehet valahol nézni, hogy a felsőoktatásba felvettek pontszámai közül melyik volt a legmagasabb?

Figyelt kérdés
2013. júl. 28. 11:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Persze erről cikkek is jelentek meg az www.eduline.hu-n, tele volt ezzel 25-én, hogy a 10 szak ahol a legmagasabb volt a ponthatár.

De név szerint vagy kíváncsi valakire, azt nem tudod megnézni, ezek személyes szenzitív adatok, szigorúan tilos ilyesmit nyilvánosságra hozni.

2013. júl. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem az érdekelne, hogy mely szakokon volt a legmagasabb a ponthatár, mert azt tudom. Hanem, hogy az egyes szakokra bejutott emberek pontszámai közül melyik volt a legmagasabb. Nem is név szerint érdekel, csak a legmagasabb pontra lennék kíváncsi.


Pl. egy olyan szakra, ahova tegyük fel 270 ponttal be lehetett kerülni, voltak-e 400 körüli pontok.

2013. júl. 28. 12:27
 3/12 anonim ***** válasza:
Személyi adatokat nem tehetnek kőzzé, nem is dják ki senkinek. Adatvédelmi tv.-
2013. júl. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Megkérdezheted gólyatáborban az évfolyamtársaid, mennyi pontjuk volt. Már ha el akarják mondani..
2013. júl. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én szakomra 295 volt a ponthatár, 442 ponttal mentem...
2013. júl. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igazából azért lennék kíváncsi rá, mert van a suliban egy olyan ösztöndíj lehetőség, hogy a legjobb felvételi pontszámot elért hallgatók (kb. 10%) teljes ösztöndíjban részesülnek.

Van esélyem ebbe a 10%-ba bekerülni 382 vagy 422 ponttal egy olyan szakon, ahol 240 volt a ponthatár?

2013. júl. 28. 13:18
 7/12 anonim ***** válasza:
az enyémen 241 a ponthatár és nekem 438 pontom van
2013. júl. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Átlagpontszámot szoktak számolni (tehát hogy egy bizonyos egyetem bizonyos szakára mennyi volt a felvettek pontátlaga), de azt nem adják meg szakonként, hogy mi volt a legmagasabb pontszám, vagy hogy mennyitől vagy benne a pontjaid alapján a "felső 10%-ban". Ha jól sejtem, egy önköltséges gazdasági képzésen vagy, talán van rá esélyed, én megpályáznám a helyedben, attól függ, hogy milyen egyetem, kar, szak. 422 ponttal valószínű, hogy sikerül, de a 382 már eléggé határeset. Próbáld meg!
2013. júl. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszi szépen. :) Már meg is találtam a keresett pontátlagot (299.9). Ez alapján én olyan 360-ra tenném a legmagasabb pontszámú jelentkezést, bár lehet, hogy rosszul gondolom. A biztonság kedvéért azért beszerzem a +40 ponthoz a szükséges papírokat. :)

Egyébként informatikai képzésre mennék (pótfelvételivel), remélem nem csupa 450 pontos emberke fog jelentkezni. :)


Meg igazából azért lett volna jó tudni, hogy milyen pontszámokkal jutottak be a felvételizők a főiskolára, hogy biztosan tudjam, benne vagyok-e abban a bizonyos 10%-ban. Mert, ha igen, és mégsem kapom meg az ösztöndíjat, akkor mi alapján tudok majd fellebbezni?

Lehet, hogy túl gyanakvó vagyok, de szeretem bebiztosítani magam. :)

2013. júl. 28. 16:38
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagyobb a szórás szerintem, de a felső 10%-ban biztosan benne vagy. Én a BME-VIK Mérnök informatikus képzésre járok és nálunk volt egy ilyen grafikon, amiből leolvasható volt, hogy hány embert mennyi ponttal vettek fel és elég sok 480+ pontos is volt a 370-es ponthatár mellett (420 környékén volt/van a pontátlag).


A fellebbezéssel szerintem ne foglalkozz, nem hinném, hogy van olyan lehetőség, mivel biztos, hogy jól választják ki az embereket akik benne vannak a felső 10%-ban.


Egyébként ha fővárosi felsőoktatási intézményt akarsz megjelölni, akkor valószínűleg kisebb a szórás a pontszámok tekintetében (mivel több hasonló képzés is van a közelben, ezért nem érik be a kicsit rosszabbal), de ha vidékit akkor valószínűleg nagyobb (mivel sokan inkább beérik a kicsit rosszabb, de helyileg közel lévő egyetemmel).

2013. júl. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!