Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 23 éves lány vagyok érettségim...

23 éves lány vagyok érettségim van, szakmám nincs. Van lehetőségem ingyen, vagy csak kisebb összeget fizetve kitanulni egy 2 éves okj-t, ha most jelentkeznék valahova?

Figyelt kérdés

Fodrásznak akartam tanulni de rájöttem hogy végül is ez a szakma nem teljesen nekem való, az első évem a kettőből megvan, de azon gondolkodom hogy esetleg belekezdenék másba ha lenne rá lehetőségem, és nem kerülne több százezerbe.

Vagy ha esetleg befejezném ezt a fodrászt és jövő ilyenkorra elvégezném, akkor is még benne vagyok a kedvezményes korban?

Kicsit összezavarodtam mert sok helyen mást írnak, nekem még hivatalosan nincsen ügye szakmám, és betöltöttem a 23-at. Köszi



2013. júl. 29. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Az első okj ingyenes. Te még nem szerezted meg az első okj-t ezért lehet ingyenes. 21 éves korog nappalin tudsz tanulni, utána estin csak.

Nincs olyan hogy kedvezményes kor. A tagozatok között van különbség hogy hova iratkozhatsz be.

Fodrász sulit milyen formában csinálod?

2013. júl. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmúltál 23 éves, akkor már nem tanulhatsz ingyenes OKJ-t. Szerintem azt az 1 évet már ne hagyd veszni.
2013. júl. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es válaszadó, kissé morcos tudok lenni amikor valaki nem tudja és úgy válaszol. Márpedig nem tudod a helyes választ. Estin jár az ingyenes okj képzés akkor is ha vaki 50 éves. Semmi köze a korhoz, csak nappalira nem lehet beiratkozni az idősebbeknek. Feltétel minden estben hogy az állam csak egy ojk képzést finanszíroz, még csak nem is az elsőt, hanem egyet. Tehát ha valaki saját pénzén végzett el képzést és közben szeretne másikat akkor is lehet ingyenes.

Sok tájékozatlan ember van akin egy újabb szakma megszerzése sokat segítene, ne vedd el tőle a lehetőséget hogy a valós jogszabályi helyzet alapján tudja valaki tervezni az életét.

2013. júl. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, tehát ingyenesen nappalin már nem, de estin igen. Egyébként ez miért van hogy nappalin csak 21 évesig lehet?
2013. júl. 29. 19:52
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Mer a szakképző iskolák középiskolának minősülnek. A tv nem tesz különbséget gimi vagy szakképző között ebből a szempontból. (pedig lehetne de mindegy) Ebből a megközelítésből akkor egy 35 éves is ülhetne a pl. 3-as gimisekkel egy padban..kissé furcsa lenne, ezért szabályozza a tv hogy valaki középiskolás nappali meddig lehet.
2013. júl. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem arra gondoltam. Hanem az okj képzésekre.
2013. júl. 30. 01:47
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel kezdtem. Okj képzést folytató iskolák besorolása középiskola.(nincs olyan kategória a törvényben, hogy középiskola, felsőoktatási intézmény és a kettő között okj képzést folytató iskola)

Nem választja ketté a törvény hogy érettségi előtti középiskola, és érettségi utáni középiskola, hanem csak középiskola kategóriát ismer a törvény. Ergo ami egy gimire vonatkozik az vonatkozik az okj szakképzést folytató iskolákra is. Na ezért a 21 éves korhatár, mert a tv ezen paragrafusa ahol erről ír csak simán középiskoláról beszél.

2013. júl. 30. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Az első szakképzés (OKJ) megszerzése (iskolai rendszerben) ingyenes - kortól függetlenül a megfelelő képzési helyeken. Nappalin van korhatár (természetesen). Az esti vagy levelező tagozatos, iskolarendszerű képzéseken nincs korhatár: bárki ingyen tanulhat, aki korábban nem szerzett OKJ-s végzettséget államilag finanszírozott formában.

Tehát érdemes jelentkezni, körül nézni.

Most augusztusban (végén) van több helyen a beiratkozási határidő. PL. EFEB-nél is van ilyen.

2013. júl. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszi -
2016. szept. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!