Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kreditelismertetésnél számít,...

Kreditelismertetésnél számít, hogy melyik főiskoláról viszem a krediteket?

Figyelt kérdés
Ugyanaz a szak. GDF nappaliról BGF levelezőre. Nem átvétellel csinálnám, hanem jövőre felvételiznék a BGF-re, addig meg megcsinálnám a GDF-en az első évet. Mennyire nézik, hogy nem egy híres suliban végeztem el a két félévet? Úgy értem, hogy csak amiatt, mert GDF, megtehetik, hogy nem ismernek el egy-két tantárgyat, ha az mindkét iskolánál szerepel a szak tantervében?
2013. júl. 30. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:
elvileg nem tehetik meg..gyakorlatilag láttam már erre példát..h kitalálnak valami indokot..
2013. júl. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valahogy így van, hogy ha a két tantárgy tananyagának 70%-a megegyezik, akkor elfogadják a krediteket. Vagy valami ilyesmi.
2013. júl. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első: ettől félek én is. :( Nem akarok a GDF-en diplomát szerezni (ismerve a véleményeket a suliról), viszont tök feleslegesen sem akarnám elvégezni azt az egy évet. Eleve anyagi okok miatt "vagyok kénytelen" a GDF-en kezdeni, és ha a BGF-en újra végig kellene csinálnom (még, ha csak néhány tárgy miatt is) az első évet, akkor a végén sokkal többet kellene fizetnem, mintha jövőre egyből mehetnék másodévre. :(


Utolsó: én is úgy tudom, hogy legalább 70%-ban meg kell egyeznie ahhoz, hogy elfogadják, de hát ez evidens, hogy ha ugyanarról a szakról van szó, akkor ennyiben legalábbis biztosan meg kell egyeznie a tantárgynak. Vagy nem? :O

2013. júl. 30. 23:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem feltétlenül. Lehet másik könyvet/jegyzetet használnak, a tanár mást kér számon stb.
2013. júl. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!