Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan működik az államilag...

Hogyan működik az államilag támogatott OKJ-képzés, hol indítanak ilyet?

Figyelt kérdés
Miskolci vagyok, de Debrecenben tanulok, és minél kevesebb pénzből szeretnék kihozni egy OKJ-t egyetem mellett. Az elvégzendő szakma majdnem mindegy, csak fizessenek érte.

2013. aug. 1. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:

21 éves kor alatt legyél, ne legyen még végzettséged

és keress a neten debreceni okj központot, majd menj be érdeklődni

2013. aug. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"elvégzendő szakma majdnem mindegy, csak fizessenek érte"

Ezt hogy érted?

1. A képzés alatt fizessenek neked érte? (azaz havonta kajál pénzt mert tanulsz)

2. Vagy úgy érted hogy a képzés legyen neked ingyenes és neked ne kelljen tandíjat fizetned?

3. Vagy úgy hogy ha elvégzed akkor piacképes szakma és lehet vele munkát találni, és elég jó fizetést adnak?

Nos meg is válaszolom neked:

1. esetben..ha munkanélküli vagy és a munkaügyi központon keresztül átképeznek/kiképeznek akkor a tanfolyam ideje alatt kapsz járadékot, azt hiszen 40.. valahány ezer forintot. De ehhez munkanélkülinek kell lenned tartósan (legalább 3 hónapja) Aki nappalin egyetemista az meg nem munkanélküli, erre jogszabály van. Ja és az ilyen átképző tanfolyamokon szigorúan ott kell lenni, nem lehet hiányozni különben ki kell fizetned a munkaügyi központnak a képzésed árát, és a támogatásodat. Mindennapos tanfolyamok..nem egy-két óra erejéig, hanem legalább napi 6 órás képzést jelent munkanapokon.

2.Iskolarendszerű okj képzésben tudsz ingyenesen szakmát tanulni, 21 éves korig nappalin utáne estin, de csak akkor ha nincs még állami támogatással végzett okj szakmád. Ez az a képzés forma amit egyetem mellett lehet és szoktak is végigcsinálni. De érdemes jó és értelmes szakmát tanulni, ami kiegészíti a diplomádat, és nem elpazarolna azt az egyszeri ingyenes lehetőséget.

3. Olyan sz

2013. aug. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

- véletlenül ment el az előbb..

De persze önállóan életképes, hiányszakmát is érdemes tanulni..ehet tanulmányoznod kell az álláspiacot..hogy tudd mit keresnek a munkaadók.

2013. aug. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem, úgy értem olyan szakam, aminél jó a fizetés.
2013. aug. 1. 16:41
 5/5 A kérdező kommentje:
*szakma
2013. aug. 1. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!