Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakközépiskolai és gimnáziumi...

Szakközépiskolai és gimnáziumi érettségi "ugyan annyit ér"?

Figyelt kérdés
Mert én úgy hallottam, hogy ugyan az, de a szk-nak annyi az előnye, hogy ott még szakmát is kap az ember...

2013. aug. 2. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy szakközépben szakmád is legyen, még maradnod kell érettségi utáni képzésen :)
2013. aug. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyenre érettségizel.

Ha kettesre, akkor az seholnem számít éppen jónak.

Ha jó jegyre, akkor nagyjából ugyanannyit ér.

Pláne, ha mész továbbtanulni

2013. aug. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

nem kapsz szakmát a szakközépben sem az érettségi mellé, ellenben kapsz plusz tudást. én gazdasági szakközépbe jártam, tanultunk közgazdaságtant, számvitelt, erősebb volt nálunk az informatika stb... viszont nem ajánlott ha pl. biológus szeretnél lenni, arra a gimiben jobban felkészítenek.

szakmunkásban kapsz az érettségi mellé szakmát, de itt felénk a szakmunkásokban elég gyenge az oktatás színvonala.

az alapján válassz, hogy később mi szeretnél lenni (ha szeretnél továbbtanulni. ha nem, akkor érdemes szakközepet választani és ott maradni utána elsajátítani egy szakmát, vagy egyből szakmunkásba menni.

2013. aug. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most nem azért, de szakmunkásképzőben mióta

van érettségi-

2017. jún. 26. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!