Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kihalnak a szakmunkások? Sok...

Kihalnak a szakmunkások? Sok tízezres diplomás munkanélküliség? Miért akar 10 ből 9 ember egyetemre meg főiskolára menni, ha kevés az állás a legtöbb helyen és inkább jó szakmunkásokra lenne szükség?

Figyelt kérdés
2013. aug. 5. 08:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%

Van aki nem szeretne egész nap fizikai munkát végezni.Lányként én is szellemi munkát akarok majd végezni,de hogy miért mennek még egyetemre többen számtalan ok van,eddig több fizetést lehetett vele kapni, ha valakinek diplomája van felnéznek rá vagy amit tanulni szeretne, illetve ami felnőtt korában szeretne lenni ahhoz egyetemet kell végeznie.


Egy jó szakmunkásra pedig igenis szükség van.


:)

2013. aug. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Jó dolog ez, hogy még több szakmunkás kell, de egyrészt borzalmasak a kondíciói egy olyan OKJ-nek, aminek keretén belül szakmát lehet kapni, másrészt meg sajnos manapság (legalábbis itthon) a szakmunkások sem kapnak munkát... Apukám szakmunkás, februárban kirúgták a munkahelyéről és csak a kapcsolatainak köszönhetően tudott visszamenni dolgozni.
2013. aug. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%
Nem tzdom honnan veszed, hogy 10ből 9 ember egyetemre megy. Az osztályból 30ból 10en jelentkeztünk egyetemre 8an megyünk. Egy közepesen erős középiskoláról van szó. Viszont rengeteg általános iskolai osztálytársam már mint szakmunkás dolgozik valahol. Akik meg erős gimibe járnak, nyelveket tanulnak, emelt szinten érettségiznek azok azért mehessenek már el egyetemre. Aki buliból elmegy apuci fizeti neki az szakmunkásnak se lenne jó, inkább legyen munkanélküli diplomás, mint az a szakmunkás aki miatt összedől egy ház...
2013. aug. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
57%
Én is tovább szeretnék majd tanulni. Később nem akarok egész nap fizikai munkát végezni. Tanultam a szüleim életéből, akik 3 műszakban dolgoznak, éjjel és nappal sőt még hétvégén is nagyon kevés bérért, szinte minimálbérért. Na én a jövőmben nem akarok ilyen keveset keresni, amiből a számlák feladása után szinte nem is marad semmi. És persze éjjel sem akarok majd egy gyárban dolgozni.
2013. aug. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
De akkor ha mindenki tanul tovább, mint itt ti is leírtátok magatokról, akkor kik lesznek az asztalosok, hegesztők, víz, villany szerelék, ácsok, építészek stb? Ezek nélkül nem lesz ház, nem lesz hálózat, se nem víz a lakásban? He? Na itt a nagy baj...
2013. aug. 5. 09:31
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
Építészek egyetemen tanulnak :-)
2013. aug. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem azokra az építészekre gondoltam...Hanem akik felépítik a lakásokat, ne ők az igazi építészek, nem pedig az aki kivitelezi, megtervezi. Na persze ők is fontosak, hogy ne olyan házat tervezzenek, ami összedől egy kis szellőtől is, de a munka dandárját nagyon jól tudjuk, hogy az építők végzik. Ha ott ők egy gerendát is rosszul rögzítenek, lehet összedől a ház. Egy orvos más, ő tervez is (hogyan fogja kivitelezni a műtétet) és végez is, pl műt. Na az sokkal felelősségteljesebb munka.
2013. aug. 5. 09:48
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Okostojás, nekem rengeteg ismerősöm munkanélküli(vagy nem a szakmájában dolgozik, hanem összeszerelő egy gyárba), legtöbbük szakmunkás, míg a diplomás ismerőseim közül nem jut eszembe egy olyan se, akinek ne lenne egy jó állása. Tele vannak a szakmunkás iskolák diákokkal, akik majd szakmunkások lesznek. Aki meg jó fejű, okos mehessen már egyetemre tanulni! Nincs itt semmi olyan, hogy kevesebb lenne a szakunkás, csak mostanában sokat szerepel a médiában a felsőoktatás. ÉRTSD MEG:

"az idén 83 ezren érettségiznek, közülük 40 ezren jelentkeztek a felsőoktatásba."

Tehát több mint a fele nem is jelentkezett, van akit fel sem vettek, van aki majd kiesik szóval marad majdnem 2/3-ad szakmunkásnak, ha akar elmegy, ha nem nem, erőszakkal nem lehet őket oda vinni...

2013. aug. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudom, most akkor 2 nyelvvizsgával (egy felsőfokú és egy közép) meg 4,5-ös érettségivel (ebből 2 emelt, 85 % és 73 %-os) menjek el szakmunkásnak? Azzal egyetértek, hogy aki 240 - 260 pontokat gyűjt össze a továbbtanulásnál, az inkább ne erőltesse az egyetemet/főiskolát.
2013. aug. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
A jogászokra meg csak rosszat lehet mondani jelenleg, elsősorban azokra gondolok, akiknek a kezük benne van abban, hogy ott fent hozzák a hitvány törvényeket. Azokat a törvényeket, melyeknek 95% a nyelvileg szinte értelmezhetetlen az emberek 80% a számára, olyan nyakatekerten van megfogalmazva, az értelmük meg egyenesen nulla. Hiszen a törvényeket mindig úgy hozzák, hogy az a tolvajnak kedvezzen (betör hozzád, megütöd-, akkor te mész még a végén a börtönbe, bár ez meg fog változni úgy tudom, vagy a másik, hogy olyan törvények lépnek hatályba folyton, hogy csak a parlamenti tagoknak kedvezzen, pl a tranzakciós díjat csak ők kapták meg végül kifizetve). No comment. Persze egyezzünk meg abban, hogy szakmunkások között is van kontár, hogy 1 hónap múlva a vízvezeték szétszakad és úszik a ház, az orvosok között is több ezer kontár van, hogy szinte meg sem műti a beteget, 3 nap múlva az elvézrik, mert hitvány módon öltötte össze az eret, de a sok hálapénzt, akkor is felmarkolja. Tehát egyik kutya, másik eb.
2013. aug. 5. 09:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!