Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » MILYEN tanulást, koncentrálást...

MILYEN tanulást, koncentrálást javító módszerek vannak (tabletta, relaxáció, stb. )?

Figyelt kérdés

Eddig hagyományos módon tanultam, leültem és olvastam a könyvet, gyakoroltam, stb. de hatékonyabb szeretnék lenni.


Elsősorban tablettákra, placebo gyógyszerek, esetleg ha létezik valami durvább dolog, azt is leírhatjátok. Módszer is érdekel, vagy bármilyen relaxációs dolog, bármi ami a tanulást, koncentrálást segítheti.


Léteznek koncentrációt javító, memóriát serkentő szerek? (illegális is érdekelhet, persze nem feltétlen drogra gondolok :D)



2013. aug. 15. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ösztönözd magad, gondold át, hogy miért tanulsz és miért tanulod azt amit. Vannak különböző gyógynövények, ami jótékony hatással vannak ilyen szempontból, ilyenek például a Ginkgo Biloba (páfrányfenyő), Ginseng és még esetleg a Lecithin. Ehhez még lehet használni L-Tirozint és koffeint.


Csodát ne várj ezektől se, de szerintem valamennyire segítenek koncentrálni, én is használtam ezeket.

2013. aug. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, még várom az ilyen válaszokat! És ezek a gyógynövények inkább a koncentrálást vagy az éberséget segitették? És kb. mennyire számított? Jobb volt mint a semmi, vagy jelentős mértékben segített? Ezeket külön-külön kell megvenni, összekeverni és meginni vagy létezik egyeben tablettában?
2013. aug. 15. 23:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát :) koffein + ginseng inkább az éberséget, a többi pedig a koncentrálást. Nincs túl nagy hatása, de jobb, mint a semmi. Úgy tudnám leírni leginkább a hatását, hogy kicsit meghozta a kedvem a tanuláshoz, kevésbé terelődött el a figyelmem másra. Ezeket főleg sportolással, azon belül is főleg testépítéssel foglalkozó boltokban lehet beszerezni. Ha nagyjából folyamatosan használod őket akkor 3-4 hónapra elég és olyan 12-13 ezer forintba kerülnek. Esetleg még különböző agyserkentő és memóriajavító termékekben is megtalálhatóak ezek, akár olyat is vehetsz, de szerintem úgy még többe kerül. Talán még patikában is próbálkozhatsz ilyenekkel, lehet van ott is (nem vagyok olyan jártas patikákban).


Szerintem nem éri meg, nincs olyan nagy hatásuk (bár, ha jól tudom ez erősen egyénfüggő is, egy próbát talán megér). Kollégista lévén szobatársamnak is adtam belőlük egyszer, ő szinte semmi különbséget nem vett észre (szerintem csak túl sokat várt és azért). Egyébként a mostani félévemben szerintem csak koffeintablettát veszek, ami ugye tisztán koffeint tartalmaz, csak kényelmesebb, mint a kávé, vagy talán még egy kis ginsenget is.

2013. aug. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
modafinilt próbáld ki, nekem bejött.
2013. aug. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Így tanulok én: Alaposan kiolvasod a tankönyvet. Minden anyagrészhez memorizálod a fejezetcímet is. Leírod a fejezetcímeket egymás után. Ha tételeket kell tanulnod, akkor minden tételről írsz egy 1 oldalas jegyzetet. A legfontasabb az, hogy nem csak olvasod hanem le is kell írnod amit olvasol, mert akkor gyorsabban rögzül. Még az is segít, ha néha hangosan olvasol, illetve tanulás közben mozogj is, egyél is, néha hallgass zenét, fel kell frissítnei a vérkeringést úgymond. Memóriajavításhoz játssz memóriajátékokkal. Valamennyire az E vitamin is segít, de C vitaminnal együtt kell szedni.
2013. aug. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Q10, Memolife és Memolife max :)
2013. aug. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!