Szerintetek lehetséges?

Figyelt kérdés
Idén érettségizem, jogász szeretnék lenni, de a magas ponthatárok miatt valószínűleg csak költségtérítésesre fogok majd bekerülni. Egy félév kb 250e Ft-ba kerül. A kérdésem az lenne, hogy egyetem mellett dolgozva ezt ki lehet-e fizetni vagy ennyit nem lehet félrerakni egyetemi tanulás mellett?

2013. aug. 16. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet részletfizetést kérni, de nem hiszem, hogy annyi időd lenne a suli mellett dolgozni...
2013. aug. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ hol dolgoznál érettségivel? Meg nem is 100,hogy találnál munkát.. :/ Vagy néztél már valamit?


Egyébként nem értem ezt az költséges dolgot.. Ha egyszer nem kerültél be a tudásod, a pontjaid alapján, akkor miből gondolod,hogy odavaló vagy?

Nem kötekedésből kérdezem :) Csak mostanában sokan mennek fizetősre.

2013. aug. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Most fogok még csak érettségizni, tehát 1 év múlva dől el, hogy hova és milyen finanszírozási formára vesznek fel. Azt pedig tudni kell, hogy a jog pontszámát felvitték 465-re ami elég magas szerintem és nem sok esélyt látok arra, hogy ennyi pontot elérjek az 500-ból. Ettől függetlenül még hülye nem vagyok, nem számítok kevés pontra, de 465 nem hiszem, hogy azért meg lesz.
2013. aug. 17. 16:49
 4/6 anonim ***** válasza:

*464, nem 465

De valóban igazad van,hogy nagyon magas a ponthatár.

Engem megdöbbentett,hogy az orvosi ehhez képest "csak" 383.. Persze nem elég bekerülni, benn is kell maradni.

Történelemből emelt érettségizel? Nyelvvizsga?

Melyik sulit jelölöd meg? Te tudod már,hogy hova szeretnél jogászként elhelyezkedni?

2013. aug. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Már van 2 nyelvvizsgám (középfok mind a kettő) és töriből emeltezni fogok. ELTE-re szeretnék jelentkezni és bíró vagy ügyész szeretnék lenni, bár hallottam, hogy nagyon nehéz az oda való bekerülés.
2013. aug. 17. 18:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Pont az ELTE-ről olvastam a legtöbb negatív dolgot.

A Pázmányt mondják jónak, meg a pécsi ÁJK-t.


Szerintem nézd meg,hogy itt mennyi a fizetős. Biztos olcsóbb.. 250e. Ft nagyon sok pénz félévente.. Ráadásul 5 éves a képzés.

2013. aug. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!