Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felnőtt fejjel, megszakítással...

Felnőtt fejjel, megszakítással továbbtanulók, nektek is olyan a továbbtanulás mintha a fogatokat húznák?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok. A jelenlegi piaci helyzet miatt be kellett látnom, hogy tovább kell tanuljak még két évet. A párom külföldön, engem meg ide köt két évig egy levelező kurzus.

:( Vele akarok lenni. Kint akarok élni. De nem lehet.Diplomám van, de nem érek vele túl sokat, már megpróbáltam kint. Ezzel a két éves képzéssel szakmát kapok és nagyon jó eséllyel tudok majd elhelyezkedni. Egy porcikám se kívánja az itt dekkolás, a távkapcsolatot..ráadásul a családom is nehézségekkel küszködik. Van itt olyan, aki ugyanúgy rádöbbent, hogy tovább kellene tanulnia a szebb jövőért, és már iszonyat meg kell erőltetnie magát, vagy nehezen kivitelezhető?



2013. aug. 18. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Sok év kihagyás után, sokkal nehezebb belerázódni a tanulásba. Pláne munka mellett. Mert nem csak a tanulás része az érdekes, hanem az hogy tudod a munkával összeegyeztetni a dolgot. Én 2010-ben kezdtem levelezőn munka mellett egy 7 féléves alapszakot. Az első hónapok amikor péntek-szombat egész nap a suliban ültem azt hittem sosem érnek véget. Aztán belejöttem második évre.
2013. aug. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
szia! én 4 év kihagyással kezdem az egyetemet, nagyon rossz munkáim voltak eddig, és végre megtaláltam, mi az amit igazán szeretnék, ezért nagyon izgatott vagyok, fel is vettek az 1. helyre. nappalira fogok járni, az izgatottság mellett már csak kis félelem van bennem (mert nehéz szak), de érzem, hogy nagyon jó lesz :) 2 éve szenvedek már érte, munka mellett nem könnyű emeltre készülni, de végül minden jól sült el. nekem 2 szakmám van, mind a kettő vacak, lenyomtam bennük pár évet, és most átértékeltem az egészet, sokkal jobban fogok kapaszkodni a tanulásba. sok a hiányosságom (matek, fizika, kémia), de szorgos leszek.
2013. aug. 20. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!