Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség a 4 és az 5...

Mi a különbség a 4 és az 5 osztályos angol szóbeli felvételije között?

Figyelt kérdés
Kéttannyelvű gimnáziumot néztem ki, és nem tudom, hogy melyikre van magasabb nyelvi követelmény. A segítséget előre is köszönöm.

2013. aug. 20. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:

4 osztályosra menjél, ott is meglesz a nyelvvizsga...

Az 5 osztályosban van egy +0.év de csak később tudsz majd elballagni.

A kéttannyelv is hülyeség...

2013. aug. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sztem is a négyosztályosba jelentkezz.

Az ötosztályos nagyon kezdő

2013. aug. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez sulitól függő. Én "5 osztályos angol nyelvi előkészítőre jártam" és nem bántam meg azt a plusz 1 évet. Azon az éven letettük a középfokú nyelvvizsgát, 2. évben pedig a felsőfokút + közép érettségit. Igaz el kell mondanom, hogy vért izzadtunk a tanárnál de nagyon-nagyon-nagyon örülünk neki, hogy baszogatot minket.

A sulinkba volt kéttannyelvű osztály is. Ott igazából arra megy ki csak a játék, hogy emelt angol érettségi meglegyen, ileltve elmenj két tantárgyból ANGOLUL középszintű érettségizni (egyik a civil a másik meg ilyen infó, földrajz, kémia szokott lenni) és ha elérsz egy bizonyos szintet akkor kapsz felsőfokú nyelvvizsgát. Nálunk a törit, kémiát, infót tanulták angolul és meg is lett az eredménye. A töri érettségit mindegyik elbaszta, úgyhogy sírtak ottan a tanárnak meg minden. Szóval ilyen kéttannyelvű humbuk cuccra nem jelentkeznék, mert mindenki csak az ANYANYELVÉN KÉPES TANULNI!!! A nyelvet meg uyebár megtanulhatod, de azon az ég világon nem fogsz te soha se megtanulni valamit.

2013. aug. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy a kérdésre meg nem válaszoltunk... Hát igazából semmit sem kell tudni, bemész és beszélsz egy kicsit magadról a csládodról, hogy mit csinálsz a szabadidődben aztán mutatnak képet hogy mi van ott aztán szöveget fordíts, de nem nehéz, szóval alapszint alatt.
2013. aug. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Őszintén, most jól elbizonytalanodtam a dolgokat illetően. Az a baj, hogy én általánosban németet tanulok, már négy éve, imádok nyelvet tanulni és jól is megy, de olyanokkal vagyok egy csoportban, akik épp hogy átcsúsznak kettessel, és rohadt lassan tanulunk. Itthon kezdtem el tanulni angolt, és beszélgetni sokkal könnyebben tudok, mint németül, mert olyan dolgokat tanulunk suliban, amiket soha nem fogok használni. Viszont angolból meg nem hiszem, hogy olyan könnyen menne a szóbeli egy négyosztályosba. De azt sem szeretném, ha a nulladik osztályt végigunatkoznám. Szóval így állok. :D
2013. aug. 21. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!