Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmára tanuljak?...

Milyen szakmára tanuljak? Mire érdemes? Mit kéne hanyagolni?

Figyelt kérdés

Üdv, 17/f, 11.osztályos vagyok,

5.es korom óta keresgélek, hogy mi szeretnék, jobban mondva mi akarok lenni...

Akkori tanárok és szüleim szerint ráér...

8.ban ismét jött a kérdés: hova tovább?

nem volt semmi ötletem, azt mondták a gimi 4 éve alatt majd rájövök mi leszek...

nem így lett,

lehet, hogy túlreagálom, de már nagyon kiakaszt, hogy 7 évem volt kitalálni, és semmi nem jutott az eszembe!


Ti mit ajánlotok? milyen szakmát kéne kitanulnom?

igazából majdnem bármilyen szakterület jöhet,

kivéve gyerekekkel foglalkozó ágak :/

mit érdemes megtanulni, amiből meg lehet élni?

mit érdemes kezdeni 'az élettel' ?


ötleteim nincsnenek már annyira,

eddíg ami volt, a grafológia, de nem tudom mennyire keresett, illetve mennyit keres, valamint mit kellene hozzá tudni?

aki tud értelmes választ írni annak megköszönöm, Trollok kíméljenek!



2013. aug. 28. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen tantárgyakat szeretsz, melyekből vagy jó?
2013. aug. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

mindből kb ugyan olyan vagyok, nincs tárgy amit különösebben szeretnék, vagy ne szeretnék,

de ez tök mindegy, bármelyikre rágyúrhatok!

2013. aug. 28. 19:20
 3/7 A kérdező kommentje:

a lényeg az, hogy melyikre kéne rágyúrni?

gondoom ehez jön alapból, hogy miért?

erre vagyok kíváncsi!

valami tapasztalat? javaslat?

2013. aug. 28. 19:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem alapképzéses gazdasági diploma és a 4 év alatt míg ezt tanulod: pénzügy/számvitel/logisztika felsőfokú szakképesítés. Illetve ha egész biztosan tudsz már hamar ezen szakirányok felé specializálódni akkor nem kell a fsz, viszont nagyon oda kell figyelned hogy biztosan talàlj magadnak gyakorlati helyet és ott is tudj maradni, szóval 2 évet minimum húzzál le ott. (tudom ez nem mindig lehetséges) Mellette német-angol-orosz-francia nyelv (ebben a sorrendben). Ez egy bonyolultabb út. Ha picit egyenletesebb útra vágy akkor legyél orvos.
2013. aug. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

orvos nem igen szeretnék lenni, nyelvekből az angol és a német már megvan,

de az orosz és a frania nem nagyon menne :/

tudom, ez így elég akadékoskodónak tűnik, és köszi a segítséget, de ezeket kilőném :/

2013. aug. 29. 09:37
 6/7 anonim ***** válasza:
mit értesz az alatt hogy megvan az angol és német? Felsőfokú C típusú nyelvvizsgával rendelkezel mindkettőből? Mert ha nem, akkor nincs meg. A középfok már nem elég. (tapasztalatból mondom, Németországban nem elég). Illetve a fizikai munkákhoz elég a közép. A többihez felsőfokot fognak kérni, Németorszàgban meg a nyelvvizsgapapír sok helyen alapfeltétel a külföldi munkavállalóktól.
2013. aug. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nem megyek németországba dolgozni az biztos!

és a megvan alatt azt értem, hogy már közeledik a nyelvizsga is!

2013. aug. 29. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!