Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha 500 pontom van a pótfelvi...

Ha 500 pontom van a pótfelvi eljárásban az jó?

Figyelt kérdés
Mi a max?

2013. aug. 28. 19:25
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Igen, mert későn döntöttem el a szakot és pótfelvételin már csak költségtérítéses szakra lehet jelentkezni, egyébként pedig államira azért sem mennék mert én semmiféle tanulmányi szerződést nem vagyok hajlandó aláírni.
2013. aug. 28. 23:15
 12/23 anonim ***** válasza:
Az jó, mert egy képzési szerződést mindenképpen alá kell majd írnod. (Ezt te kötöd a sulival)
2013. aug. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Az oké. De az állammal kötött szerződésre értem. Tudom hogy volt valami huzavona hogy az államilag tanult évek dupláját vagy ugyanannyit kelljen itthon ledolgozni.. Az én életem eléggé Németországhoz kötött, nem fogok itthon ledolgozni semmit, ha meg már bejutottam egy jó német céghez, nem fogom feladni és otthagyni mindent amiért dolgoztam, csakhogy hazacuccoljak mert le kell dolgoznom az államilag támogatott tanéveket. Inkább kifizetem most.
2013. aug. 28. 23:21
 14/23 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy nem fognak hazahurcolni, ha nincs meg az elegendő ledolgozott éved?:D Ha külföldön dolgozol, akkor mindössze vissza kell fizetned a támogatott féléveid árát, amit törlesztesz, hogy a fizetésedből levonnak olyan 5-10%-ot erre. És ha rögtön kimész Németországba, akkor mire fizetned kell, már lesz mögötted 20 év munkatapasztalat, ebből következően minden bizonnyal egy elég erőteljes fizetés, amivel 1-2 éven belül visszafizetheted a taníttatásodat.


Azt amúgy megértem, hogy már régen volt az érettségi, de azért nem ártott volna átolvasni a felsőoktatási szabályokat, ha már jelentkezel.

2013. aug. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Ehhez nem kell elolvasnom. Tudom hogy most akarom kifizetni és nem később, ennyi a lènyeg. Innentől kezdve nem érdekel mit írnak.
2013. aug. 29. 09:25
 16/23 anonim ***** válasza:
De ha fizetősön vagy, nem kell kifizetned semmit. Ez az államisokat érinti.
2013. aug. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Illetve ledolgoznod.
2013. aug. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Ugyanúgy költségtérítéses, tehát fizetnem kell. Így is-úgy is fizetni kell, nem érted?
2013. aug. 29. 09:27
 19/23 anonim ***** válasza:
Igen, de nem kell aláírnod a képzési szerződést.
2013. aug. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
'ha fizetősön vagy, nem kell kifizetned semmi'- ellentmondás amit írsz
2013. aug. 29. 09:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!