Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit lehet tudni a hallgatói...

Mit lehet tudni a hallgatói röghöz kötésről?

Figyelt kérdés
Ha befejezem a sulit, akkor ugyanannyit kell itt dolgoznom, vagy ki kell fizetnem? Meg mi van, ha csak egy fél évet végzek el és abbahagyom? Azt a félévet is ki kell?

2013. aug. 29. 23:33
 1/9 anonim ***** válasza:

A képzési időt kell ledolgozni 20 éven belül.

Fél éven belül megszüntetheted a hallgatói jogviszonyodat, bármiféle következmény nélkül. Ha utána teszed meg, akkor a felhasznált képzési költség 50%-át kell visszafizetni (szóval ha 2. félévben hagyod abba, akkor 1 félévet kell fizetni). Ahogy én tudom...

2013. aug. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na de most akkor ha csak egy félévet használok fel, akkor egynek a fele kell, nem?
2013. aug. 30. 00:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. aug. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vagy várj. Nem tiszta a kérdés.
2013. aug. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Csakegy félévet nem érdemes elvégezni.

Semmire nem használható.

2013. aug. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül az a lényeg, hogy használható-e, de ha úgy alakul:). Ha te írtad az első kommentet, akkor ott azt írtad, hogy ha elkezdem a 2. félévet, akkor azt meg lehet szakítani, az oké, és ha konkrétan bejezem, akkor az addig elhasznált 50%-át kell fizetni.
2013. aug. 30. 00:42
 7/9 A kérdező kommentje:
Meg akkor teljesen konkrétba téve mindkét kérdést: ha végül csak egy félévet, vagy kettőt, bármennyit használok el, de nem fejezem be a szakot, nem szerzek diplomát, akkor azokat is ki kell fizetni? Illetve akkor a kommentek tükrében, azoknak csak az 50%-át?
2013. aug. 30. 00:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak én vagyok fáradt, de még mindig nem vágom. Elkezded a szakot, ha az első félév közben abbahagyod nincs semmi gond. Ha elkezded a második félévet (azaz a második félévre aktív lesz a hallgatói jogviszonyod), akkor már ki kell fizetni az ADDIG ELHASZNÁLT félévek 50%-át. Mivel a 2. félévet elkezdted használni, így 2 félévnek a fele 1, azaz 1 félévet kell kifizetni. Ha pl. 4 félév közben/végén, de 5. félév előtt hagyod abba, akkor 2 félévet kell kifizetni.
2013. aug. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2013. aug. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!