Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A dietetikus az nőies szakma?

A dietetikus az nőies szakma?

Figyelt kérdés
tervbe vagy, hogy Annak szeretnék tanulni, de még nem hallottam férfi dietetikusrol... Van egyáltalán? Van itt férfi aki annak tanult? Vagy csak vélemény alapján nőies szakma?

2013. aug. 31. 23:30
 1/9 anonim válasza:
56%
azt tanulsz amit szeretsz , én olyan semlegesnek tartom , nekem meg van a diabetikus szakács szakmám , mentem volna dietetikusnak csak utálok tanulni bár érdekel a dolog csak annyira nem h most magamba szivjam a könyvet
2013. aug. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Eléggé az.
2013. szept. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semleges. A dietetikushoz nem feltétlen a fogyizó nők járnak, hanem akik valamilyen betegség miatt spec. diétára szorulnak, ők meg ugye bármilyen neműek lehetnek. Szóval ne úgy képzeld el, hogy neked kell majd a Mokkában szépségtanácsokat adni:D Te egy szakember leszel, aki segít helyesen étkezni, nem divathóbortok miatt, hanem az egészség miatt.
2013. szept. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk attól függ, hova mész el dolgozni, egész sok helyre kellhet ez a szakma. Sportolók, terhes nők, táncosok, betegek, túlsúlyosak, allergiások mind kérhetik a tanácsod, és ez csak ami hirtelen eszembejutott.
2013. szept. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Somogyi-Kovács Anita ***** válasza:
69%

Helló!


1975-ben kezdték hazánkban ezt a gyönyörű hivatást. Akkoriban inkább nők választották, ma már viszont van jó pár férfi dietetikus, nézd meg pl.: Tihanyi Andrást a google-ban, nagyon komoly szaktudású, ő írta Mo legjobb sporttáplálkozási szakkönyvét! én is dietetikus vagyok, de Tihanyival dolgozom. Diabetikus szakács NINCS!!! az az jelenti, hogy a szakács a cukorbetegeknek való "elfogyasztandó"....(diabetikus termékek vannak)diétás szakácsképzés van, de dietetikus felügyelete alatt dolgozhat! A képzés kőkemény, orvosi alapok!!!!biokémia, nutrigenomika, belgyógyászat, anatómia!!!de én imádom!! szép napot, Klima Anita dietetikus

2013. szept. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Számtalan férfit ismerek a szakmánkban aki dietetikus... Nem feltétlenül nőies jobb lenne ha több férfi lenne.
2013. szept. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. szept. 1. 21:40
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a fodrász is nőies szakma - mégis, ismersz híres női fodrászt?

Kozmetikus - abszolút női szakma, mégis a TV-ben, médiában férfiak számolnak be az új kozmetikumokról, kutatási eredményekről, ajánlott kozmetikai szerekről.

Stylist - médiában nagyrészt férfi, nem egy műsor foglalkozik átalakítással, férfi műsorvezető, férfi divatdiktátor, az "áldozat" ppedig egy nő.

Divattervező - nő is akad, de javarészt férfi. A legtöbb divatcég és márka férfitől ered, ők álmodták meg és valósították meg az álmot. CK, D&G, T. Hilfiger, Armani csak hogy a nagyobbakat emeljük ki. A divat nem a nőké :((( :D


És amin piszok nagyot röhögtem: műkörömépítő - egy férfi mutatta be a legújabb trendet, a nyerő színeket, anyagokat, formákat az aktuális idényre. Férfi, mégegyszer mondom és média...és körmök, amiket szerencsére még(!) csak a nők színeznek és formáznak.


Ezek után nem gondolnám, hogy a most egyébként is népszerű dietetikus, meg egyéb táplálkozással illetve egészséges életmóddal kapcsolatos szakmákat (sportolás, személyi edző, ilyen-olyan egészségügyi szakértő) ne férfiak végezzék.

Nem tudom miért, de látod a példáimon keresztül, a középpontban a férfiak vannak ezekben a témákban is.


(vannak férfi dadák, ovobácsik, tanítók, steward-ok, szállodai recepciósok, ruhabolti vagy drogáriai eladók - ezek is inkább nőies foglalkozások - szerintem, mert nem szívesen veszek tampont vagy tangabugyit férfitől, mégis ott tudnak lenni a pasik)

2013. szept. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%
Szia! Én dietetikusnak tanultam az SE-n, 2 fiú szaktársam volt, a többi lány. 70-en voltunk kb :D
2014. jan. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!