Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Dekoratőr vagy fotógráfus?...

Horváth Orália kérdése:

Dekoratőr vagy fotógráfus? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Fontos!


OKJ-ra jelentkeztem, dekoratőr szakra. 18 éves lány vagyok, de meggondoltam magam. Holnap évnyitó és tanácstalan vagyok.

Úgy érzem, a fotógráfus-és fotótermék kereskedő könnyebb és egyszerűbb lenne, az csak 2 éves. A dekoratőr is 2, de hogy ne végezzek fél munkát el kéne végeznem a lakberendező szakot, ami + 270 ezer ft és + 1 évet kéne még ott maradnom.

Igazából azt se tudom, hogy engem melyik érdekelne jobban...

Mondták nekem, hogy azért maradjak dekoratőr szakon, mert az női szakma, és lehet sikeres lennék benne, de ugye amit leírtam, hogy + 1 év és + 270 ezer ft ez engem gátol.


Mi a véleményetek? Váltsak szakot vagy maradjak dekoratőr?


És ti egyébként melyik mellett érveltek? Ki mire szavaz és miért? Kort és nemet is írjatok!


Köszönöm a mielőbbi válaszokat!



2013. szept. 1. 16:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Könnyebb és egyszerűbb? Közel sem. Ha át is akarsz menni a vizsgákon akkor a fotográfusnál is elég sokat kell tanulni, (foto)kémia, fototechnikai ismeretek, fotótöri stb.. e-mellé pedig jön az, hogy egy munkára is alkalmas felszerelés kialakítása alsó hangon 1-3M Ft területtől függően. (Viszonyításképp egy professzionális esküvői fotós, valóban professzionális felszerelése, 6-8M Ft informatikai háttér nélkül is).


Azért nem csak kattintgatni kell. :)

2013. szept. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!