Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit foglal magába a kereskedel...

Mit foglal magába a kereskedelem és marketing szak?

Figyelt kérdés

Szeretnék tanácsot kérni olyan emberektől, akik jártasak a dologban, esetleg ezen a téren tanulnak ill. dolgoznak.


17 éves fejjel beállt a céltalanság tudata, és most teljes pánikban égek, mivel gimnazistaként semmi szak nem lesz a kezemben, ha végzem, csak egy érettségi.

Hova tovább?


A hova tovább alapján találtam meg ezt a szakot, de nem tudom elképzelni, hogy mit is rejt magában..


Milyen képzettség kell ide?

Melyek a fő tantárgyak, melyekben erősnek kell lenni?

Milyen érdeklődés fontos ezen a téren?



2013. szept. 2. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:
97%

Halihó!


Vendéglátás idegenforgalom szakos érettségivel és egy idegenvezető OKJ-vel tanultam tovább Ker-mark szakon.


Megpróbálom neked összefoglalni miről is szól, mit lehet vele csinálni stb.


A főiskola első időszakában alapozó tárgyakat tanultunk.

A legfontosabbak: Makro és mikroökonómia, analízis, valószínűségszámítás, statisztika I-II, számvitel, kereskedelmi gazdaságtan, marketing, Vállalatgazdeságtan. Ezek a szórótárgyak, ezek miatt peregnek ki a diákok, ha kiperegnek és ezekkel szenvednek a legtöbben.

Vannak még tölteléktárgyak, mint a szociológia, pszichológia, gazdaságtörténet, üzleti kommunikáció stb. Ezek amúgy nem rossz dolgok, de nem érnek sok kreditet.


Ha túl vagy az első másfél éven utána már jönnek a specifikus tárgyak, esettanulmányok, marketing menedzsment, marketingkommunikáció, logisztika és hasonlók.


A képzés lényege az, hogy egy átfogó képed legyen mi folyik a kereskedelemben, hogy kell egy vállalatot a piacnak megfelelően irányítani, adott termékekhez kapcsolódóan milyen árakat, reklámozási, értékesítési formákat kell választani. A suli második felében már kreatívabb feladatokat is kapnak a diákok. Nálunk két szakirány volt választható, marketing menedzsment és értékesítés szervezés.


Én értékesítés szervezésre mentem, ahol boltok, üzemek szervezéséről, gazdasági tevékenység számszerű vizsgálatáról tanultam főképpen.


Tanulhatsz a világcégek működéséről, a politika és a társadalom kapcsolatáról, tudod majd értelmezni a gazdasági és üzleti híreket stb.


Szerintem a legfontosabb ehhez a sulihoz a reális gondolkodásmód, analitikus vizsgálódó személyiség. Kell a matematika, de a gimis tudásoddal nem lesz gondod vele szerintem.


A legtöbbet akkor ér a szak, ha jó vagy a nyelvekben, mert így könnyebben találhatsz munkát. Nem árt, ha a suli alatt dolgozol itt-ott diákszövetkezeteknél, hogy ne légy teljesen tapasztalatlan, mire elkezded a munkakeresést.


Nagyjából ennyi :)


Gyakorlatban az ilyen végzettségű emberek határozzák meg, hogy mi kapható egy üzletben, milyen áron, milyen mennyiségben, milyen kiszerelésben, döntenek a reklámokról, felelnek az akciók lebonyolításáért, tárgyalnak a beszállítókkal és még sorolhatnám :)

2013. szept. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia, az egyik hozzászólásodhoz kapcsán szeretnék kérdezni valamit.:)

Olvastam, hogy kereskedelem és marketingget végeztél, előszöris kíváncsi lennék hogy melyik iskolában?:)

És, hogy szerinted ha gimiben erős 4-es, 5-ös vagyok matekból, mennyire fog menni ez a szak, ha erre megyek esetleg.:)

Előre is nagyon köszönöm a válaszod.

2013. szept. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az SZF-re jártam. Ha 4-es 5-ös vagy, akkor nem hiszem, hogy sok gondod lesz vele. Inkább statisztikákhoz kapcsolódóan kell alkalmazni a matematikát. Táblázatok, jelentések elemzése, kimutatások, összesítések készítése. Adott adatok értelmezése, átlagos adatok, szórás számítása, trend illesztés, több időszak adatainak összehasonlítása, viszonyszámok, mutatószámok értelmezése. Terv és tény adatok vizsgálata. Adatok eloszlásának, megoszlásának vizsgálata stb.

Sokszor vizsgálják egyes tényezők gazdasági folyamatokra való hatásának erősségét.

Ez a gazdasági rész.

Az alapozáshoz tartozik az analízis, ami függvényelemzést jelent és a valószínűség-számítás.

Ezen kívül tanultunk még operációkutatást, ami már kicsit speciálisabb. Aztán ott van még a számvitel is, ahol alapműveleteket kell végrehajtani, de elég nagy mennyiségben és elég precízen :)

2013. szept. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!