Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti melyiket választanátok?...

Ti melyiket választanátok? Általános iskolai tanár, vagy ápolónő? Indok? Egy ált. Isk. Tanárnak sokat kell tanulnia mire azzá válhat?

Figyelt kérdés
Egy év múlva fogok továbbtanulni, de a nehézkes anyagi hátterünk miatt gondolkodok okj-s képzésben. Valószínűleg kell majd dolgoznom is, és így attól tartok, hogy nehéz lenne egy tanárképzés. Szóval inkább egy okj és munka, vagy bevállalom a fősulit és próbálkozok ösztöndíjjal? Szerintetek? Szívesen csinálnám mindkettőt, de szívem szerint inkább tanár lennék.

2013. szept. 6. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amit szeretnél azt választ ! Utána jobb aként dolgoznod,amit szeretsz,mint amit most gyorsan letennél,és nem szeretnéd,esetleg nem is dolgoznál benne !
2013. szept. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább a tanárt választanám a kettő közül, mert nem szeretnék beteg emberekkel foglalkozni éjjel-nappal.
2013. szept. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom szeretném mindkettőt, de nem biztos, hogy megengedhetek magamnak egy főiskolát, vagy egyetemet, és nem szeretnék meggondolatlanul belemenni, mert ha meg elkezdem, de nem fogok bírni mellette dolgozni, vagy nem lesz elég ösztöndíj, akkor ha abbahagyom, csak időpocsékolás volt. :/
2013. szept. 6. 15:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nem bírnád a melót mellette,akkor van diákhitel.Nem jó,de legalább betudod fejezni a sulit.
2013. szept. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én az ápolónőt választanám. Volt szerencsém kistanárként órát tartani általános iskolában, valami borzalom. Tavaly meg a nyári gyakorlatom kórházban töltöttem azt nagyon szerettem. Csak kalkuláld bele hogy az ápolónői hivatás fix 3 műszakos meló így a családra nem sok idő fog jutni.
2013. szept. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

",akkor van diákhitel."


Nehogy felvedd! Az életben nem lehet visszafizetni.

2013. szept. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor inkább ne tanuljon tovább,mert nem lesz pénze,és maradjon örökké munkanélküli,vagy takarító ??? Persze,hogy az csak utolsó döntés legyen,de jobb mint a semmi !
2013. szept. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Akkor inkább ne tanuljon tovább,mert nem lesz pénze,és maradjon örökké munkanélküli,vagy takarító ???"


Talán el kellene mennie ideiglenesen dolgozni valahova (tudom ez ciki az egyetemisták körében) + tanulás mellett is dolgozhat. Jobb, mint felvenni több százezer forintot, aminek a kamatját sem fogja 20 éven belül visszafizetni. Tipikusan az a hitel, amit élete végéig fizet az ember. Amúgy szerinted az, akinek nincsen diplomája az csak takarító lehet? Amúgy igen, inkább végezzen valaki egyszerűbb foglalkozást mint adós legyen élete végéig!

2013. szept. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!