Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatikus alapszako...

Gazdaságinformatikus alapszakon mennyire kell tudni az angolt az órák folyamán?

Figyelt kérdés

mármint pl a programozásnál?

ill ha közép szinten 5ös lett az infóm, de egyetem alatt magántanárhoz járok,akkor megcsinálható a szak? mennyire nehéz az informatikai része??



2013. szept. 6. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ melyik felsőoktatási intézménybe vagy. Valahol a gazdaságibb vonal dominál jobban (BGF, Corvinus), valahol pedig az informatika része (SZTE).

Nem létszükséglet az angol, de az informatikában illik tudni. Szóval nem kell kétségbe esni, kezdj el tanulni suli mellett angolul és kész.

Amúgy a középiskolás informatikának nem sok köze van a tényleges informatikához, szóval ezt érettségi alapján nem lehet megállapítani (itt nem word és powerpoint feladatok vannak).

2013. szept. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
milyen szintű angol kell hozzá, elég az alap?
2013. szept. 6. 16:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nem gazdinfós vagyok, hanem proginfós, de a 2 szak elég közel áll egymáshoz (itt az SZTE-n), nagy az átfedés, főleg az első pár félévben. Szóval én 0 angoltudással jöttem az egyetemre (1. félév után kezdtem el angolul tanulni, mert abból szeretnék nyelvvizsgát). Előtte 10 évig németet "tanultam". Tény, hogy egy idő után jó dolog, ha megérted az angol szakirodalmat (mondjuk szakdolgozat készítésénél, vagy programozásnál egy probléma megoldásánál), de ez az elején elhanyagolható, szóval van időd behozni ezt a "lemaradást" (mert ez igazából nem egészen lemaradás, mert nem ettől fog függni, hogy X tárgyad sikerül-e vagy sem).
2013. szept. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!