Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szociális/önkéntes munkához...

Szociális/önkéntes munkához végzettség?

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtt vagyok és mindenképp embereknek szeretnék segíteni. Gondolok itt a hajléktalanoknak való ételosztásra, szeretetszolgálatoknál való munkálatokra, vagy éppen drogprevenciós előadások iskolákban (igazából legfőképpen ilyen általános iskolás/gimis előadásokra gondoltam). Ehhez kell valamilyen végzettség, vagy hol tudnék csatlakozni önkéntes szervekhez?

2013. szept. 6. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az önkéntes munkához nem kell végzettség. Végülis ingyen csinálod, szép is lenne ha még egy diplomát is elvárnának.
2013. szept. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De van egy nagyon távoli ismerősöm, Ő az Evangélikus Szeretetszolgálatnál dolgozik, főállásban (tehát fizetést is kap érte). Ilyen munkára gondoltam elsősorban.
2013. szept. 6. 21:47
 3/5 zabmester ***** válasza:

Az ilyen jellegű munkákhoz, mint mondjuk ételosztás, nem kell végzettség, csak annyi, hogy elmondják mit kell csinálni, te meg csinálod.

Viszont egy iskolába nem mehet csak úgy be akárki drogprevenciós előadást tartani, ahhoz megvannak a szakemberek, akik ezzel foglalkoznak. Ilyet sokféle végzettséggel lehet csinálni, akár rendőr, addiktológus, szociális munkás, de pl. tanár is elvégezhet ilyen irányú továbbképzést, amivel tarthat ilyen előadásokat, szóval nem kell ehhez feltétlenül egyetemet végezni, de valamiféle tanfolyam mindenképpen szükséges.

Ha írnál egy konkrét várost, ahol laksz, akkor lehet, hogy jobban tudnék neked segíteni, hogy kit, vagy milyen szervezetet keress meg. Bár azért az nem biztos, hogy pont te leszel az, aki előadásokat fog tartani diákoknak, ha van ott olyan ember (és miért ne lenne?) akinek eleve az a szakmája, hogy ilyen előadásokat tart a gyerekeknek. De ott is lehetnek a dolgozók számára képzések (az önkénteseknek is), amikre el lehet járni, utána már lehet esélyed rá, hogy ilyen dolgokkal foglalkozz komolyabban.

2013. szept. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a választ, tényleg hasznos volt.

Sopronban lakom, de még egy jó ideig tanulni fogok, tehát később majd nagyobb távlatokban is tudok gondolkodni, de a megyében (vagy főleg itt Sopronban) lenne a legjobb.

2013. szept. 9. 21:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Vöröskereszthez például elmehetsz önkénteskedni. Az egyszerű dolgok menni fognak, amikhez tudás kell (pl. elsősegély-dolgok, vagy hogy traininget tarthass sulikban) az pedig meg lesz tanítva.
2013. nov. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!