Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakközépben meg van a 9. és...

Szakközépben meg van a 9. és a 10. évem. Lehetőségem van éjjeli suliban folytatni és ott leéretségizni? Milyen feltételei vannak a dolognak? Az ilyen dolgoknak mennyi az anyagi vonzata. Kom esztergom megyében hol van ilyen oktatás? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés
2009. nov. 2. 20:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
Nálunk az esti suli 10ezer egy évre. Viszont feltétel, hogy betöltsd a 18. évlétevédet. Azt se felejtsd el, hogy nem ad olyan érettségit, amivel tovább tudnál tanulni. Ha fontos a dolog, inkább kérelmezd, hogy magántanuló lehess.
2009. nov. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a te helyi adottságaidat nem ismerem,de ezeket ingyenesen indítják nálunk,és beszámítják a 2 évedet,tehát csak a plusz kettőt kell elvégezned,utána érettségizhetsz.Nálunk nagyon sokan így végzik el,mert valami ok miatt ott kellett hagyniuk a sulit.
2009. nov. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi és érettségi közt nincs különbség,mindegyikkel tovább tanulhatsz,ez tuti.
2009. nov. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Megye szerint nem tudom sajnos, viszont nálunk (Pécs) a legtöbb középiskolának (főleg szakközepeknek) van esti tagozatuk is. Nem mindenhol van olyan feltétel, hogy a 18 évet be kell tölteni. Vannak olyanok, amik felnőttképzésre specializálódtak, de van, ahol sima középiskolás diák is mehet estire. Az árak elég változóak, nálunk a 9.-10. osztály ingyenes volt ott, ahova én jártam, csak éppen a 9-10 nekem is megvolt már, szóval 11-ben kezdtem, az 20 ezer volt egy évre, 12.-ben pedig az előző évi átlag alapján számították ki a tandíjat, mivel nekem 4,5-ös átlagom volt, így én elég keveset fizettem.
2009. nov. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
és ez hogyan van pontosan? minden este van oktatás v meg van adva h teszem azt hétfő szerda pénteken suli a többi két nap nem?
2009. nov. 2. 20:35
 6/13 A kérdező kommentje:
jah igen és évközben is át lehet menni? v ha nem akkor félévkor?
2009. nov. 2. 20:36
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk át lehet menni év közben,és minden másnap kell bejárni 4-7-ig.
2009. nov. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én több nem nappali suliba is jártam. Az egyik esti volt. Ott pénteken délután és szombaton délelőtt volt tanítás. De volt olyan osztály, ahol hétfő-szerda-pénteken volt. Jártam távosra is, ott érettségiztem le végül, ott minden második pénteken volt tanítás délután 2-től 7-ig. Őszintén szólva nem nevezném estinek azt, amit estinek hívnak, mert délután van a tanítás. Amikor estis voltam, akkor is pénteken 2-re kellett menni, pedig szerintem a legtöbb munkahelyen 4-ig tutira dolgoznak. Na mindegy, engem elengedtek, cserébe mehettem dolgozni vasárnap is. Ezért mentem át távra. Igaz, akkor már terhes voltam és nem dolgoztam, illetve tanévben, októberben szültem, így szintén nem dolgoztam.
2009. nov. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
honnan tudnám kideríteni h itt kom esztergom megyében melyik suliban van ilyenre lehetőség? és az ilyesmi h zajlik simán bemegyek az igazgatóhoz és beíratkozom?
2009. nov. 2. 21:16
 10/13 A kérdező kommentje:
amúgy köszönöm az iyen nagyon gyors válaszokat:)
2009. nov. 2. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!