Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok olyan főiskolákat/egy...

Tudnátok olyan főiskolákat/egyetemeket mondani ahol nyelvészeti tanszék van?

Figyelt kérdés

Szeretnék tolmács lenni és már csak két évem van az érettségiig.

Próbáltam az interneten iskolákat nézni, de örülnék ha ti is mondanátok nekem néhány iskolát.

Főleg olyanok válaszát várom akik ilyen szakon tanultak vagy éppen tanulnak.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2013. szept. 11. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Anglisztika (vagy bármilyen nyelvi alapszak, bölcsészkaron) -> fordító és tolmács MA
2013. szept. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bármilyen bölcsészkar nyelvszakán van nyelvészeti tanszék. Tolmácsképzés nem mindenhol van, csak pl. ELTÉN, Veszprémben stb, utána kell járni. De ahhoz, hogy egy ilyet végezhess, egy nyelvi alapszakot el kell végezned. Pl. én most germanisztika alapszakon vagyok, ezt el kell végeznem (3 év), és utána mehetek mesterképzésre tolmácsnak vagy fordítónak(2 év).
2013. szept. 12. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A nagyobb városokban (egyetemeken) van.

Pl. Debrecen, Szeged,Pécs, Bp.

2013. szept. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!