Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Na akkor most világosítsatok...

Na akkor most világosítsatok fel! Ha ingyen tanulok egyetemen, akkor itthon kell dolgoznom annyi évet amennyit egyetemen tanulok? Ez most egy törvény? Vagy mi?

Figyelt kérdés
2013. szept. 13. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Így van.

De ha csak 1 szemesztert jársz és otthagyod az egyetemet, akkor nem kell semmit fizetni.

De ez benne van a hallgatói szerződésben is.

2013. szept. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez a hallgatói szerződés. A képzés után 20 éven belül le kell dolgozni a képzési időt, vagy visszafizeted a képzési költséget kamattal együtt.
2013. szept. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Pontosan. Ezért nem tanulok ingyen. :)
2013. szept. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Dupla annyi időt nem?
2013. szept. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem duplát, mert ahogy tudom idén változtattak a szerződésen (és csak az "egyszeresét" kell ledolgozni) és ez a változtatás visszamenőleg is érvényes (vagyis akik még 1 éve írták alá a szerződést azokra is).

Szóval nyugodtan a képzés után kimehetsz külföldre is, megszakítások is lehetnek abba az X év itthoni munkában.

2013. szept. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
0%
"Nem duplát, mert ahogy tudom idén változtattak a szerződésen" Na, de most akkor év vagy félév?
2013. szept. 14. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző: Nem értem, hogy a kérdésed mire vonatkozik.

Ahogy tudom a hallgatói szerződés így áll (a tavalyiakra és az ideiekre egyaránt):

20 éven belül le kell dolgozni a képzési időt, de a képzés első félévében még megszüntetheted a jogviszonyodat bármi következmény nélkül, ha később teszed meg (vagy a képzés idő másfélszeresén belül nem szerzel diplomát - passzív félév nem számít), akkor ki kell fizetni a képzési költséget kamattal (illetve ha 20 éven belül nem teljesíted az X év munkát akkor is).

2013. szept. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!