Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri újságírónak...

Tanácstalanvagyok kérdése:

Szerintetek megéri újságírónak tanulnom? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, általános iskolás. Mondhatni, nyakamon a pályaválasztás , és semmi ötletem ,hogy mit is kezdhetnék magammal. Mármint ötletem az van, de nem vagyok biztos magamban. Tavaly nyár óta iszonyatos nagy az érdekeltségem az írás iránt. Mondhatni, az életemmé vált ,és nem is szeretnék megválni tőle. Most elkezdtem írószakkörre járni, de eddig semmi konkrét visszajelzés nincs, viszont a barátaim,és a családom körében népszerűek az írásaim, és azt érzem, hogy talán van bennem némi remény. És ha az elszántságomat, és akaraterőmet kellene körbeírni,akkor csak annyit tudnék nyilatkozni, hogy még soha semmit nem szerettem volna ennyire. Boldoggá tenne, ha mondjuk újságíró lehetnék a jövőben ,de mivel ez egy telített szakma, nem igazán tudom,hogy megéri-e ezt tanulnom, vagy sem. Magyarból első óta 5-ös vagyok, és versenyekre jártam/járok. De nem vagyok exhibicionista, szóval befejeztem. Ennyi dióhéjban, ami szerintem fontos lenne. Tudnátok segíteni? Szerintetek megérné az újságírást tanulnom a továbbiakban ? Minden választ előre is nagyon-nagyon köszönök . :) E.

2013. szept. 17. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:
nem akarlak elkeseríteni, de ezzel így van évente kb 2000 diák, aki hasonló szakirányon kamudiplomát kap. az elhelyezkedés nulla, a nyomtatott sajtó haldoklik, az internetes sajtó meg ... nem hoz túl sok profitot. hobbinak jó, de amúgy kell mellé egy normális hivatás.
2013. szept. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ha van talentumod az írásra akkor simán, főképp hogy azzal kapcsolatos tanfolyamokra jársz.

A baj inkább ott van hogy 13 éves vagy. 13 évesen én is más akartam lenni, mégsem afele hajlok. Ez még nálad változhat. Nem kell félj. Én 17 évesen jöttem rá mivel szeretnék majd a jövőben foglalkozni. Ezért nem kell izgulni, lehet még a végén máshoz kapsz kedvet.

Viszont az már nagyon jó hogy van egy elképzelésed :)

2013. szept. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Hozzáteszem : valós elképzelésed. Ezért ténleg gratulálni tudok ! :)
2013. szept. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!