Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elmagyarázná nekem valaki,...

Elmagyarázná nekem valaki, hogy megy pontosan az egyetemen a a vizsgázás?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam ,hogy 3 időpont van? és akkor hányszor "lehet" megbukni?

Bocsi ,ha hülyeséget kérdezek,de nem tudom ,hogy megy ez.

ja ,és azt akartam még kérdezni,hogy az első félévkor át kell menni ,ahhoz ,hogy a másodikat megkezdhesse valaki ,ugye? Szóval nem úgy van ,hogy csak az első éven kell átmenni(?)

nagyon köszönöm előre is!


2013. szept. 18. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem félévekre van osztva. Felvettél adott félévre adott mennyiségű tárgyat. Meghirdetnek a tárgyak sorában időpontokat, hogy mikor lehet belőle vizsgázni. 3 lehetőséged van, interneten kell adott időre jelentkezni. 3x lehet bukni egy félévben, utána újra fel kell venni a tárgyat. Akkor is mehetsz második félévre, ha nem sikerülnke a tárgyaid, de ha tárgyi egymásraépülés van, akkor nem fogod tudni felvenni pl. a fizika II-t, amíg nincs meg a fizika I. Értelemszerűen. Attól, hogy 1-2 tárgyad nem sikerül, mész tovább, majd felveszed, ha újra meghirdetik. Években nem gondolkodunk, csak félévekben.
2013. szept. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ! Ez így érthető volt.:)
2013. szept. 18. 16:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Általában egy tárgyból 6 vizsgaalkalmat hirdetnek meg, mondjuk hetente 1-et, de max. háromszor lehet menni. Negyedszerre lehet kérvényezni dékáni vizsgát.
2013. szept. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Még jó,hogy az őszi félévet sikeresen be kell tudni fejezni ahhoz, hogy utána mehess a következő félévre
2013. szept. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!