Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik érné meg jobban, ha...

Melyik érné meg jobban, ha külföldön tervezem a jövőmet?

Figyelt kérdés

Az egyetem/főiskola elvégzése után külföldön szeretnék élni. Szerintetek melyik lenne a legjobb, legésszerűbb választás, hogy melyiket tanuljam:

turizmus-vendéglátás

animáció

elektronikus ábrázolás

mozgóképkultúra és médiaismeret


Mindegyiket szívesen tanulnám, de nem tudom, hogy melyikkel lenen a legjobb esélyem külföldön. Elsősorban Németországban gondolkodok, mivel a német nyelvtudásom jobb, mint az angol és szívesebben is használom.



2013. szept. 18. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ezek elég különbözőek. Turizmus-vendéglátással is találsz munkát, csak épp 24 órából 26-ot fogsz dolgozni és lejárhatod a lábad. A többivel nincs tapasztalatom, hogy mennyire kesett külföldön, de biztos, hogy egy elektronikus ábrázolással vagy animációval nem dolgozol szilveszter éjjel reggelig. Ezeken kívül nem gondolkozol másban? Ha ennyire érdekelnek a számítógépek, miért nem programozást tanulsz? Azzal itthon is és kint is a csillagokat lekeresheted az égről, és 8 óra után felállsz és hazamész!
2013. szept. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*kesett = keresett, bocsi, elgépeltem.
2013. szept. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A programozás annyira nem izgat.. Szeretek rajzolni, tervezgetni, de jobban érdekel az elektronikus grafika, mint a sima grafika :) Azért köszi a válaszodat!
2013. szept. 18. 17:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt válaszd amelyikkel kapcsolatban a szabadidőd legnagyobb részét töltöd jelenleg, amelyiknél úgy érzed, repül az idő, ha éppen azt csinálod. Németországban sok mindennel el tudsz helyezkedni, így előbb nyugodtan válassz egy területet, esetleg nézd meg a Fernuni Hagen kínálatát is, hátha van belőle itteni szak. Ez egy államilag támogatott távegyetem, ami elég elismert, és amit végezhetsz az otthoni tanulmányaiddal párhuzamosan is. Általában kb 300 euróba kerül egy félév, tehát jóval olcsóbb sok esetben, mint az otthoni oktatás, és elkezdheted tanulni a szókincset is:)
2013. szept. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Utána fogok nézni!
2013. szept. 19. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!