Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerészetről vélemények?...

Gyógyszerészetről vélemények? Milyen esélyekkel lehet elhelyezkedni? Mennyire "izgalmas" szakma? Mennyi a fizetés? Megéri-e ezt tanulni?

Figyelt kérdés
2013. szept. 22. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Az elhelyezkedési esélyek pár éve még tényleg nagyszerűek voltak, szó szerint fél napomba került kétszer is munkahelyet találni. Ez azonban mára megváltozott és mire végeznél az még gondolom minimum 6 év, tehát biztosat senki nem fog tudni neked mondani. Jó szakemberekre szerintem mindig is szükség lesz. A fizetés ugyanez a témakör, amikor kezdtem, bruttó 500.000 volt a kezdőfizetésem. Jelenleg öt évnyi tapasztalattal nem keresek ennyit. A kínálat növekedésével a bérek is mennek lefelé.


Érdekes, izgalmas és sokrétű szakma, amivel ezerféle munkakörben el lehet helyezkedni, nem csak patikában - én például egy percig sem bántam meg, hogy ezt a hivatást választottam. Azt viszont hogy megéri-e ezt tanulni, egyedül csak te döntheted el. Az öt év egyetem tényleg kemény, igényel némi szorgalmat, de egyébként könnyedén megcsinálható, ha szereted a fizikát, kémiát, biológiát.

2013. szept. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gyógyszerészekre mindig szükség van

És a képzés nem hatéves, hanem ötéves

2013. szept. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jövőre érettségizem. Eddig is vonzottak a reál tárgyak, mint kémia, biosz, fizikának egyes részei, matek az nem. Nekem a gyógyszerészet hihetetlenül tetszik. Van benne kémia, biosz és egy csipetnyi fizika is, minden, amit szeretek, úgyhogy valószínű, hogy ilyen irányban fogok tanulni. Gondolkodtam még orvosin is, de az nem nekem való :) Úgy vagyok vele, hogyha elvégzem az egyetemet, utána itthon keresek munkát, majd pár év tapasztalat tán irány Svájc :) Röviden ennyi rólam.
2013. szept. 23. 15:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Kedves második, mivel én is gyógyszerészként végeztem, így tisztában vagyok vele hogy öt éves az egyetem, de mivel az idei évre már tavaly március környékén kellett jelentkezni, keresztféléven pedig soha nem indítják így 5+1=6.


Kérdező, ha vonz ez a szakma, akkor próbálj meg minél többet kideríteni róla! Ne az motiváljon, hogy öt évig mit kell tanulnod, hanem az, hogy az életed hátrelévő részében mivel foglalkozhatsz :) Az egyetemi évekhez egyébként kémiai alapokon kívül szerintem nagyon fog kelleni a fizika is (fitikai kémia, gyógyszertechnológia, illetve szerintem az élettan is színtiszta fizikán alapul hogy csak néhány főbb tárgyat említsek), ez utóbbinak nem a számolásos része, hanem az elméleti alapok és a gondolkodásmód. Ugyanez a véleményem a biológiáról is: mindent megtanítanak, de a gondolkodásmódot neked kell magaddal hoznod gimiből. Kémiából már a tárgyi tudásra is szükség lesz, azt azért hát.. nem tanítják meg egyetemen :) Mivel írtad, hogy reál beállítottságú vagy így ezekkel gondolom nem lesz gondod.


Az orvosi nagyon más történet, ott jóval kevesebb lehetőséged van más irányba elmozdulni. Elismerem, hogy nagyobb társadalmi elismertsége van, de ha nem érzed, hogy neked egész életedben betegek gyógyításával kell foglakoznod és ezért hajlandó vagy bármit feláldozni, akkor szerintem hiba az orvosit választanod. Gyógyszerészként azért remekül megtalálhatod az egyensúlyt a karrier és a munka között és én személy szerint egy sokoldalúbb, így értékesebb diplomának tartom a gyógyszerészit. Amire viszont feltétlenül szükséged lesz az a magabiztos nyelvtudás. Ha teheted, csinálj meg két, de minimum egy középfokot még gimiben és próbáld meg az angolt felsőfokra fejleszteni, mire végzel. Sok sikert a felkészüléshez!

2013. szept. 25. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat :) Igen, az orvosi nem nekem való, ebben biztos vagyok. Viszont abban is, hogy a gyógyszerészet az az ipar, amire mindig szükség lesz. Ahogyan írtad, ebben a szakmában meg lehet találni az arany középutat a munka és a karrier között. Ez is az egyik oka a választásomnak. A másik pedig ugye a reál beállítottságom. Mindig is szerettem kísérletezni, olyanokat megtanulni, amihez csak kevesek értenek. Meg szerintem a gyógyszerész diploma egy kulcs is lehet, amivel bármilyen országban (de persze a nyelv azért közbeszól) találsz munkát. A nyelvvizsgával úgy állok, hogy a középfokú angolt jövő héten próbálom meg. Remélem sikerül :)
2013. szept. 25. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!