Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológiát tanulók segítség...

Pszichológiát tanulók segítségét kérem? (lent)

Figyelt kérdés

Végre kirajzolódott bennem ez az irány, eldöntöttem, hogy pszichológiát szeretnék tanulni, de lenne egy két kérdésem ezzel kapcsolatban.

Aki tapasztalt ebben:

- az első, ami nagyon érdekel és örülnék, ha valaki tudna rá választ adni, hogy hogyan lehet később egy ilyen diplomával elhelyezkedni? Mit kell tennem ahhoz, hogy én fogadhassak embereket, mint pszichológus és ebből megéljek? Kell ehhez külön szakmai gyakorlat, vagy külön még pár év tanulás, vagy egyszerűen elvégzem az egyetemet és tulajdonképpen azt csinálok amit akarok?

Illetve milyen pszichológusok léteznek tulajdonképpen, és mivel foglalkoznak?


-mennyire nehéz bekerülni? (a pontszámokat tudom, hogy elég magasak, de a pszichológia elég népszerű is manapság nem?)


- Mennyire érdekesek az egyetemen tanultak? (tudom, hogy ez egy hülye kérdés és elég összetett, de mégis)


Nagyon szépen megköszönöm, ha valaki szán egy kis időt ennek a megválaszolására!


2013. szept. 23. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:

1. mostanában pont azért mert népszerű és a kelleténél több egyetemen van képzés elég nehéz az elhelyezkedés pszichológus diplomával

2. elvégzed a 3 év alapképzést 3 + 2 év mesterképzést, csak akkor leszel pszichológus (alap diploma ezen a szakon semmit sem ér még)

3. ahhoz hogy klinikai szakpszichológus legyél (csak ők fogadhatnak betegeket)még 4 évet kell tanulnod egyetem után. Tehát a betegekkel foglalkozó pszichológus tulajdonképpen 9 évet jár egyetemre. Igaz az utolsó 4 évet már munka mellett, mert az szakpszichológus képzés munkahely/gyakorlat függő is, tehát csak akkor tudod tanulni h a a gyakorlatban már azt csinálod, csak még nem önállóan. (hasonlóan a szakorvos képzéshez)

3. sok ága van a pszichológiának itt a link amin részletesen meg tudod nézni mikre lehet szakosodni.

[link]

4. Nehéz bekerülni hisz látod magas a pontszám bekerüléshez, hisz népszerű szak, és az emelt érettségi sem könnyű.

5. tananyag..nos azért elsősorban tananyag, ami azért nem mindig érdekes, persze ha jó a tanár akkor vannak olyan előadások ahol repül az idő. Van sok kötelező egyéb tárgy is, ami minden szakon szokott lenni, amik roppant unalmasak, nem csak pszichológiával kapcsolatos tárgyaid lennének. (pl. statisztika, filozófia,...ilyesmikre gondolok)

2013. okt. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Véleményed szerint mik lehetnek a legjobb ágazatai ennek?

Vannak jó munkahelyek? Nagyon rosszak a lehetőségek a magas létszám miatt?

Klinikai szakpszichológusból is sokan vannak, ott is nehéz elhelyezkedni, hogyan hirdeted magad/,,szerzel,, magadnak pácienseket?

És azalatt a plusz 4 év alatt tulajdonképpen van normális fizetésed, vagy nem kapsz érte pénzt? Ott tulajdonképpen már rendesen dolgozol, csak nem önállóan, hanem asszisztensként?

2013. okt. 30. 14:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Nézd minden komoly diplomával van lehetőség elhelyezkedésre. (ez az én véleményem fixen)

Eleve pszichológus diploma után nem kötelező a szakosodás. Attól még el lehet helyezkedni a szakmában. (csak tulajdonképpen praxist nem lehet folytatni), de a többi ága a pszichológiának nyitva áll.

pl. munkalélektanos ezért Hr osztályokon el lehet helyezkedni, rendőrségen, multi cégeknél rengetegen vannak, akik az alkalmasságot szűrik, reklám világában is rengetegen, a vezető képzésben is rengetegen vannak.

Nem lehet tudni mi lesz a jó irány mire elvégeznéd az egyetemet.

Ja egyetem után nem asszisztens valaki, hanem pszichológus, csak önálló terápiát nem folytathat. (szép is lenne ha asszisztens lenne valaki egyetemi diplomával, amikor az egy tanfolyamocskához kötött állás)

Természetesen ha diplomával munkát vállalsz akkor rendes diplomás fizetésed lesz.

Praxist kiépíteni elég nehéz, érdemes egy kórházban elhelyezkedni annak aki klinikus akar lenni, és ott megalapozni a gyakorlatot, egy idő után megismernek és már magánbetegeid is lesznek aki először az állami finanszírozással kezeltél. Az egy kicsit meredek hogy nyitni egy rendelőt és hirdetés alapján gyűjteni a klienseket. Lehet csak minek ilyen kockázatosan kezdeni, az jó pár évig veszteséges lenne, valakinek finanszírozni kellene a vállalkozásodat. Ugyanis ha magánrendelőd van akkor magad után kell fizetned minden járulékot az államnak, akkor is ha nincs bevételed.

2013. okt. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!