Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Romanisztikával melyik egyetem...

Romanisztikával melyik egyetemen érdemes továbbtanulni?

Figyelt kérdés

SZTE vagy ELTE, esetleg külföld?

Tapasztalatok, vélemények, pletykák, mindenre vevő vagyok. Mi a rossz/ott, mi a jó benne? Milyen a közösség, tanárok, lehetőségek? :) Nagyon köszönöm a segítséget!



2013. szept. 25. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
ELTE :)
2013. szept. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na és miért épp az ELTE? :D
2013. szept. 25. 20:27
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát... nézd meg a HVG rangsorait, szerintem az magáért beszél. + 376 évnyi tapasztalat, szaktudás van a név mögött. Ott vannak a legnevesebb kutatók, professzorok, ráadásul mivel ez TUDOMÁNYegyetem, rengeteg kutatásra nyílik lehetőség. Amit itt "kutatnak", azt tanítják más egyetemeken. :-)
2013. szept. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván mindenki azt javasolja, ahova jár. :) Én ezért javasolnám az SZTE-t. A város gyönyörű és jó helyen van, a közösségi élet fantasztikus, sok a külföldi, remek barátságokat lehet itt kötni. A tanárok vannak olyan nívósak, mint bármelyik fővárosi egyetemen, semmivel sem rosszabb itt tanulni, mint a fővárosban. Az élet olcsóbb is, de ez érthető.

A nyelv is függ, hogy melyiket választod, pl. franciából remek lehetőségek vannak francia nyelvű mesterszakok elvégzésére.

Ez a te döntésed, egyik egyetem sem rosszabb vagy jobb a másiknál. :) Ami neked kényelmesebb és szimpatikusabb. :)

2013. szept. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket! :)

Egyébként eddig még kivétel nélkül mindenki a SZTE-t mondta, most először hallom a másikat ajánlani.

2013. szept. 25. 21:03
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
ELTE. nem hiába az ELTE-BTK áll a ranglista első helyén...
2013. szept. 29. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még egy az SZTE-nek. :) Olaszon vagyok, remek a tanári gárda, jók a lehetőséget, színvonalas az oktatás. Szeged is jó hely, és ami nálam nagyon fontos volt, hogy kevesen vagyunk, mi egészen konkrétan heten. :)
2013. okt. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szte, egyértelműen. Nem tudom, mennyire igaz a pletyka, hogy az Eltén magyarul tartják az órákat, de Szegeden ilyen nem volt. Sok a lektor, ami nagyon fontos. Sok sikert, mert nem könnyű, de megéri.
2014. márc. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja persze, még hogy magyarul tartják az órákat
2017. márc. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
PTE
2017. márc. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!