Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magasépítő technikusként el...

Magasépítő technikusként el lehet helyezkedni avgy tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
sziasztok a kérdésem az lenne hogy ha van egy magasépítő technikusi elvégzett tanfolyamom ( vagyis majd csak májusban lesz meg ha elvégzem) akkor azzal el lehet helyezkedni? és van itt olyan aki ilyen végzettségel dolgozik, és mit?? mert szeretnék továbbtanulni egyetemen építőmérnökként de nem tudom hogy megéri e és hogy úgy milyen lehetőségeim lesznek? úgytudom hogy építőmérnökként is csak segédtervező lehetek

2013. szept. 25. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Bsc-t végzett építőmérnök (mélyépítő) haverom 1 éve diákmunkán tartja fenn magát, mert a fasza Debreceni

Egyetemen szerzett oklevelével a kutyának nem kell, helyette sorra veszik fel a BME-n végzett építőmérnököket. Ja, és kiváló értékeléssel végzett.

Ha itthon akarsz munkát, a világon semmi értelme BME-n kívül más intézményben elvégezni az építőmérnökit.

2013. szept. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát én meg pont a Debrecenit néztem ki :S azt énis gondoltam h nehéz elhelyezkedni mindkét végzettséggel igazából az érdekelne a legjobban hogy érdemes e egyetemen elvégezni bármit ? amugy köszi a választ:)
2013. szept. 26. 16:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Üdv, előző vagyok.

Villamosmérnöknek vagy gépészmérnöknek, esetleg mechatronikára érdemes lehet jelentkezni a BME-n kívül más egyetemeken is. Azok pörögnek nagyon mostanában.


Elárulok egy titkot még: a műegyetemen végzettek sem azért kapnak hamar állást, mert annyira borzasztó nehéz a többihez képest, hanem mert igen jó kapcsolatokat ápol a suli az itthoni és külföldi cégekkel. Lásd: évente megrendezett BME-állásbörze. Ilyennel pl. a Debreceni is próbálkozik mostanában (ha már az előbb is velük hasonlítgattam), de az övék még kutyaf.asza a BME-shez képest.

2013. okt. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

én még a mechatronikát nézegetem, mert azis bejön, mindenesetre elmegyek a nyílt napokra ott úgyis beszélnek a képzésről, állásbörzékről stb. utána pedig meglátjuk:) a másik pedig hogy az egyetem elvégzése az jópár év (legjobb esetben is) és addigra még az építőipar is kicsit fellendülhet :)

amugy köszi a válaszokat:)

2013. okt. 3. 21:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Hja, csak az a gond vele, hogy amióta dolgozom, az utóbbi 15 évben mindig ezt mondják: "Fellendül az majd" :D

De tudod mit, legyünk optimisták :)

Szívesen segítettem, örülök ha sikerült válaszolni erre-arra.

2013. okt. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!