Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az igaz, hogy gépésztechnikusi...

Az igaz, hogy gépésztechnikusi középsuliról nehéz átállni programozásra?

Figyelt kérdés
Másodikos gépésztechnikus palánta vagyok, de igazából jobban érdekel a gépek szoftveres része. Azért jelentkeztem ide, mert itt születtem és programozói suli nincs a környéken. Szóval a kérdésem az, hogy ha én programozói egyetemre akarok tovább menni, akkor mire kell ráfeküdnöm itthon magántanulóként? Mi az amit alap vagy középszinten el kell sajátítanom? Programozási nyelvek? Angol tudás? Esetleg megoldáskeresés? Illetve Magyarországon hova érdemes jelentkezni? A szakterületek közül főleg a weblapfejlesztés, OP programozás, de a robotprogramozás is érdekel.
2013. okt. 1. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Programozói egyetem nincs. De van programtervező informatika, mérnökinformatika és gazdaságinformatika. Van átfedés a 3 szak között, de mérnökinfón van fizika és egy kevés gazdasági tárgy, gazdinfón a gazdasági tárgyakból van több, de nincs fizika, proginfón pedig nincs gazdaság se fizika, viszont több a matekos tárgy. De matekból mindenképp jónak kell lenned akármelyiket választod (meg persze az informatikához is jó ha konyítasz valamennyit). Kezdj el tanulni programozni (ne a több programozási nyelvre menj rá, mert az csak egy eszköz, hanem inkább az egész logikájára), meg matekra gyúrj rá (egy pici előny ha megtanulsz rendesen deriválni, integrálni - persze az sem gond, ha nem tudod, meg fogják tanítani).
2013. okt. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Szegedi Egyetemen van progmat szak
2013. okt. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utoljára 2005-ben indítottak programozó matematikus szakot, aztán lett programtervező informatika.
2013. okt. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 2. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!