Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen iskolát kell elvégeznem...

Milyen iskolát kell elvégeznem ahhoz hogy rendőr legyek?

Figyelt kérdés
Milyen iskola kell ahhoz hogy rendőrként el tudjak helyezkedni? Elég egy szimpla középiskola ahol rendészetet tanítanak vagy erre külön rendészetre specializálódott iskolákat kell keresnem? jövőre érettségizek(Szimpla érettségi,szakmai tantárgyak nélküli osztályba járok)és érettségi után szeretném szolgálni a hazát :) 17/f

2013. okt. 2. 12:47
 1/8 anonim válasza:
0%
8 osztáj
2013. okt. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értem hogy miután leérettségiztem akkor elég egy rendészeti iskola,vagy inkább olyan fajta mint az Ady Ligeti?. Úgy tudom 18év és érettségi kell hozzá hogy valaki elkezdjen rendőrnek tanulni.
2013. okt. 2. 13:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem el az ha rendészetet tanítanak, rendészeti szakközépiskolába kell menned vagy a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre.
2013. okt. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
1: neked valszeg a 8 osztáLY sincs meg.
2013. okt. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szóval akkor lényegében bármely iskola jó amelyeknek van rendészet irányultságuk?:))
2013. okt. 2. 13:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem. Vannak olyan szakközepek, ahol vannak Belügyi rendészeti ismeretekkel bővített osztályok. Ilyenbe érettségiig járhatsz, de ha elvégzel, nem leszel rendőr, csak tanulsz szakmai tárgyat, amiből érettségit tehetsz.


Neked Rendészeti Szakközépiskola kell, ami érettségire épül, ilyen összesen 4 db van az országban.

Ilyen a miskolci: [link]

Adyligeti: [link]

Körmendi: [link]

illetve a Szegedi RSZKI: [link]


Itt tiszthelyetteseket képeznek.

Ha tisztként szeretnél dolgozni, akkor egyetlen egy lehetőséged van, mégpedig a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kara. Itt válogathatsz a különböző szakirányok közül. [link]

Mivel ez egy felsőoktatási intézmény, így ide számít az is, hogy az érettségid hogyan sikerül, mert ez alapján kerülsz felvételre.


Természetesen ide is, és a 4 RSZKI-ba is emellett szükséges, hogy megfelelj a fizikai, egészségügyi és pszichikai alkalmassági vizsgálatokon is.


Remélem tudtam segíteni :)

2013. okt. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ott írtam, hogy Rendészeti szakközésiskola. Ez nálad egyenlő a bármilyen iskolával? Jézusom... Amúgy meg ezek a dolgok részletesen fent vannak az interneten. Tudom, mert én is utána néztem. Mennyibe kerülne rákeresni és nem mástól várni a megoldást?
2013. okt. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Balla Atilla válasza:
azt hallottam semmit...!
2013. dec. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!