Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az építészmérnöki nehézsége...

Az építészmérnöki nehézsége egyetemen, mennyire van arányban azzal, hogy mit hallott előtte róla az ember, és amilyen valójában?

Figyelt kérdés
Gondolom azért az iskolánként változó, de ha valaki mondana véleményt személyes tapasztalatok alapján, vagy ismerősöktől hallottal alapján, már az is jó lenne.

2013. okt. 9. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez relatív. Nyilván mindenkinek más okoz nehézséget, arról nem is beszélve, hogy ha az ember kicsit ellinkeskedi a tanulást, akkor a külvilág számára gyakran úgy állítja be, hogy milyen nehéz.
2013. okt. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én építészmérnökire jártam az Ybl-re (látom ezt és a BME-t nézted ki), elég sok embertől utánakérdeztem előtte, hogy milyen a két iskola. Amit nekem meséltek az elég jól lefedte a valóságot. Kérdezz és szívesen válaszolok :)


Nehézségéről annyit, hogy: Felvételivel kezdődik maga a tanulás. A rajz alkalmassági vizsga teljesíthető, de ugyanakkor felkészülést is igényel. Én azt javaslom, hogy iratkozz be rajz felkészítőre akár mindkét iskolába. (ha csak az egyik, akkor inkább a BME-re. Nagyobb a rajzterem, ilyen tekintetben jobbak az iskola adottságai)

Ha ez meg van, sikerült, fölvettek, akkor a suliban: Szintén nem kell zseninek lenni ahhoz, hogy elvégezze valaki a sulit, de ugyanakkor a "link zsenik" kiesnek, mert sok beadandó feladat van szorgalmi időszakban is, amiket egyszerűen meg kell csinálni. Ha érdekel, tetszik, akkor biztos vagyok benne, hogy menni fog. Az első 1-2 félév mindenkinek nehéz, egyrészt mert szokatlan, másrészt mert még itt is zajlik egy kis "szűrés". Ha azon túl vagy, akkor már mondhatni látszik az alagút vége. (nehezebb első éves tárgyak: építészettörténet, mechanika, épületszerkezettan, matek - ezeken buknak sokan)

Nem hátrány, sőt mondhatni nagyon jó, ha az msc-t is megcsinálja valaki, ezért azt javaslom, hogy célozd meg legelsőként a bme osztatlan képzését, mert akkor nem kell később újra felvételizni az msc-re is. Általánosságban azt lehet elmondani, hogy az Ybl gyakorlatiasabb iskola (hiszen elsősorban kivitelezésben dolgozó szakembereket képez. De ugyanakkor neves tervezők is kerültek ki onnan, ha valaki ilyen irányba akar menni, akkor nem lehetetlen az sem. Már ott is van tervező msc építészmérnöki is. ) A BME képzése pedig inkább elméleti.

2013. okt. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Fú köszi a tartalmas és hasznos választ! :D nagyon elhivatottnak érzem magam, remélem bele tudok majd merülni. BME rajz előkészítőre már jelentkeztem is( Ybl-re nem tudom igazából mi értelme lenne járni előkészítőre, ha már egyik helyen "felkészítenek" :) ) , és oda akarok elsősorban jelentkezni, mégis azért talán rangosabb/nívósabb. Nem tudom igazából a végén mégis mi a különbség a két iskola között, ha már kézben a diploma. Esetleg egy szubjektív véleményt szívesen hallanék, hogy miért az egyik, illetve a másik. A szorgalmammal nem lesz gond (remélem), de amitől igazán félek az a 2 félév matek. :D
2013. okt. 17. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!