Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért nem sikerült leérettségi...

Miért nem sikerült leérettségiznem?

Figyelt kérdés
Magántanulóként tanultam, jártam heti 2x felkészítő órákra matek/németből, mégis megbuktam :( Irodalmi szóbelin Danteről kellett beszélnem, a műveit nemnagyon tudtam, de az egész életét bemagoltam, és tudtam szóról szóra, a műveiről is picikét beszéltem hogy volt a Dante pokla, ott ilyen bugyrok voltak stb. és ezek a szemetek nem adták meg a kettest, pedig szerintem ez már bőven meglett volna a kettes ha az életét tudom legalább ezt figyelembe vehette volna a tanár :/. Nektek erről mi a véleményetek? Mit tehetnék ezek után? Nagyon elvagyok keseredve, már suliba sem járok, 9 osztályom van csak meg, nem szeretném mégegyszer elkezdeni ezt.
2013. okt. 9. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Nem értem. Hogy van meg csak kilenc éved, amikor megpróbáltad az érettségit.

Pót-érettségin nem voltál? Most akkor mely tantárgyakból nem sikerült az érettségi? Matek, magyar?

2013. okt. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%

Sajnos magyarból nem az írók életét kell ismerni,

hanem műveket kell tudni elemezni-

Az "Isteni színjátékot" (Dante) olvasd el még egyszer

és elemzéseket is hozzá. Ez D. legfőbb műve, muszáj ismerned, ha beszélned kell róla

2013. okt. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Javítóérettségit kéne tenned.

Most nem mész ősszel?

Vagy menj át estire és ott próbáld meg még egyszer

2013. okt. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
DE én nem jutottam el az érettségiig, hanem 10.-be buktam meg, ott volt év végén vizsgám, és ott feleltem.
2013. okt. 10. 00:09
 5/9 anonim ***** válasza:
hiába tudod hogy dante melyik nap mit csinált, ha az a feladathogy elemezd a művet (amiben egyébként nem bugyrok vannak) ha nincs kedved az egész művet elolvasni legalább egy olvasó naplót, vagy rövidítettet... tanulni kell. járhatsz te akárhány különfoglalkozásra, ha nem tanulod meg az anyagot (és nem, a tanulás nem egyenlő a magolással)
2013. okt. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%

Ja értem.

Hát menj át akkor esti suliba.

Más is úgy csinálja.

2013. okt. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%

De egyébként a fenti kérdésben azt írtad, h.

miért nem sikerült érettségiznem.

Azért gondoltuk, h. az érettségi nem sikerült jól.

Egyébként "Az isteni színjáték" elemzése a tankönyvben is benne van. Szóval abból egy hármast nem olyan nehéz összeszedni, csak persze elő is kell tudni adni

2013. okt. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Évet kell ismételned. Feltehetően nem teljesítetted a követelményeket, amiket a tanár dolga értékelni. Fordítva ülsz a lovon, ha te akarod értékelni a saját teljesítményedet, és csak annyi tanulságot szűrsz le belőle, hogy "ezek a szemetek". Ha így közelíted meg, mindenhol problémád lesz, mert csak másokat okolsz, és magadban nem is keresed a hibát.

Ha nem életfontosságú ez a magántanulóság, szerintem próbáld meg rendes tanulóként, hiszen ez így nem sikerült.

2013. okt. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az Isteni Színjátékról olyanokat kellett volna mondani, hogy három részből áll: Pokol, Tisztítótűz, Paradicsom.

Hol van benne allegória, mit jelentenek.

A mű szerkezetéről, hogy mindegyik rész harminchárom

énekből áll. Mennyiben középkori költő Dante

2013. okt. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!