Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miből érdemes emelt szintű...

Miből érdemes emelt szintű érettségit tenni ha szociális területen szeretnék dolgozni?

Figyelt kérdés
Gyógypedagógia. Sz.Gondozó. kísgyermek gomdozó köszönöm
2013. okt. 14. 01:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Gyógypedagógia az nem szociális terület.

Egyébként meg ha egyetemi alapszakra szeretnél menni szociális munkás szakra akkor felvételihez kötelező az emelt érettségi.

ezekből kellene választanod: magyar v. matematika v. társadalomismeret v. történelem v. egy idegen nyelv (angol, francia, német, olasz, orosz, spanyol)

Ha viszont az általad felsorolt szociális gondozó okj szakmákhoz nem kell emelt érettségi semmiből, felesleges.

1. szociális gondozó és ápoló szakmához érettségi sem kell, középfokú szakképesítés

2. szociális szakgondozó okj : 54 762 03 ehhez kell érettségi, de mindegy milyen, csak legyen. emelt szintű szakképestés

3. szociális asszisztens okj : 54 762 03 emelt szintű szakképesítés, kell érettségi de mindegy milyen

4. Csecsemő- és gyermeknevelő- gondozó OKJ: 55 761 01 felsőfokú szakképestés, mindegy milyen az érettségid

5.Gyermekgondozó-nevelő OKJ: 54 761 02 emelt szintű szakképesítés, mindegy milyen az érettségid

6.Csecsemő- és kisgyermeknevelő BA alapszak viszont pedagógus képzési terület nem kell emelt érettségi hozzá következő tárgyakból lehet felvételizned ha erre szeretnél jelentkezni: biológia v. fizika v. matematika v. társadalomismeret v. történelem v. egy idegen nyelv(angol, francia, német, olasz, orosz, spanyol) v. oktatási alapismeretek

2013. okt. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most csinálom a közészintű érettségit. 23 éves vagyok,munka mellett csinálom. Sajnos maradtak ki éveim de tovább szeretnék tanulni. Kisgyermek gondozó, vagy pszichológia tehát ilyenek felé hajlok jobban. Főiskolába szeretnék jobban menni. Csak ezt mind munka mellett kéne megoldanom. A pszichológiához elég a főiskola? Vagy ahhoz kell még valami? Köszönöm az előző választ is. :-)
2013. okt. 14. 20:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Nos elhiszem hogy munka mellett nem könnyű.

De nem kell középszintű érettségit tenned, el kell határozni miből felvételizel ha főiskolára mész, és az előírt felvételi tárgyakból ha kötelező akkor kell emeltet tenni, egyébként minek emelteznél.

Kisgyermek gondozó és pszichológia semmi hasonlóság, nem rokon szakma.

Nem figyelsz, írtam a kisgyermekgondozó az okj szakma, mé csak nem is okj 55-ös szakmai felsőfokú!

Ezeket leírtam neked előző hozzászólásomban.

Pszichológia, osztott képzés, de egy 3 éves alapszakkal nem leszel pszichológus, el kell végezni a mesterszakot is ez plusz 2 év, ekkor leszel pszichológus. Egyetem után ha valaki praktizálni akar, betegekkel foglalkozni akkor szakosodni kell, a szakpszichológus képzés még 4 év.(igaz ekkor már dolgozol, mert a gyakorlat is a szakpszichológus képzés része)

2013. okt. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
vannak olyan szakok,ahol lehet,sőt kell is némi pszichológiát hallgatni mégse leszünk pszichológusok.
2013. okt. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm, májusig elgondolkozok rajta. Figyeltem csak bizonytalan vagyok. Na majd meglátom. Köszönöm a felvilágosítást. Szép estét!
2013. okt. 15. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!