Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A marketing menedzsment büfészak?

A marketing menedzsment büfészak?

Figyelt kérdés
azt szeretném megtudni,hogy milyenek a munkavállalási lehetőségek a szakon belül és,hogy megéri e elvégezni ezt az egyetemet,vagy inkább válasszak másikat. Előre is köszönöm a válaszokat :)

2013. okt. 16. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Válassz vmi komolyabbat, a marketing és kereskedelem a közgazdász szakok közül a legkevésbé kifizetődő.
2013. okt. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
oké,de akkor milyet ? elég tanácstalan vagyok,mivel nem vagyon egy zseni,a fizika-biológia-kémia eléggé távol áll tőlem es a matematika tudásommal se büszkélkedhetem,de azzal még elboldogulok valahogy,viszon nagyon kreatív vagyok és a kommunikációs kézségem is elég jó. Sajnos elég nehéz olyan egyetemet választanom,olyan szakot aminek még jövője is van :(
2013. okt. 16. 22:07
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Hát attól függ hogy hol.

A szak maga nagyon sokoldalú. Szerintem átfogóbb ismereteket ad, mint a többi gazdasági szak.

Nem azt mondom hogy jobb, hanem hogy globálisabb.

Közgazdász diplomát ad, az már önmagában egészen jól hangzik. (Én gazdálkodási és menedzsmenten vagyok)

Egyébként is, mi számít büfészaknak?


Azt tanácsolom, csináld azt ami érdekel, ne hallgass a tömeg véleményére. Én 1 évet b..tam el emiatt.

Hallottam a rémtörténeteket, meg hogy lehetetlen átmenni matekból, meg hogy csak pénzkidobás.

Hát elhittem sajnos.

Most pótfelvételin utolsó pillanatban sikerült mégis bejutnom egy év kihagyás után. Szeretem, és nem tartom nehéznek. Persze van olyan osztálytársam, akit nem érdekel, és nem is megy neki.


Véleményem szerint csak ez számít, hogy mi érdekel. Ilyenkor a középiskolában (nálunk legalábbis így volt), az okoskodások, és a szóbeszédek mennek. Utólag persze nevetünk ezeken, mert nem lehet olyat mondani, hogy ilyen diplomával nem lehet munkát találni, vagy hogy olyan diplomával bárhova felvesznek.


Ha jó diplomád van, de nem szereted amit tudsz, ugyan olyan unott sz.r fejjel mész majd állásinterjúra, mint amilyennel lehúztad azt a pár évet az egyetemen. Mi értelme annak?

Ha viszont azt csinálod amit szeretsz, és jó is vagy benne, akkor bárhová eljuthatsz!

2013. okt. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát Kolozsvárra mennék a Babes-Bólyai tudományegyetemre,mivel romániai vagyok és esetleg azon is gondolkoztam,hogy angolul végezzem
2013. okt. 16. 22:11
 5/7 anonim ***** válasza:
23%

Kreativitás + jó kommunikációs készség? akkor marketing menedzsmenten érdemes lenne elgondolkoznod.

Nézz utána jobban a szaknak

2013. okt. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy nehéz a döntés, de egyet tudok ajánlani: nagyon alaposan nézz utána a választott szaknak, ne bízz semmit a véletlenre, és vedd fel vkivel a kapcsolatot, aki konkrétan már ilyen szakra jár(t). Ha a matekot szereted, akkor lehet, hogy meg kellene próbálnod vagy a gazdálkodási és management vagy a pénzügy és számvitel szakot.
2013. okt. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a választ!Sosem gondoltam volna,hogy ennyire nehéz lessz kiválasztani egy bizonyos egyetemet,de hát ez van :)
2013. okt. 18. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!