Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri magas nyelvtudással (...

Megéri magas nyelvtudással ( francia - felsőfok, angol-felsőfok, német-középfok) jogi egyetemet végezni? Ha nem, még mi jöhet szóba?

Figyelt kérdés

Bölcsészkarra nem szeretnék menni, máson még hajlandó vagyok gondolkodni.

Arra gondoltam, hogy esetleg ENSZ-nél, EU-nál jogászkodnék később, vagy nemzetközi ügyvédi irodánál. Emellett úgy tudom a bírósági felvételinél is előny a nyelvvizsga.

Ha valakinek jogi egyetem mellett van még más ötlete, szóljon, én nyitott vagyok! :)



2013. okt. 17. 17:08
 1/7 A kérdező kommentje:
kérem vki adjon tanácsot, bármilyen tapasztalat, vélemény jól jönne!
2013. okt. 17. 23:24
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Jó elgondolás a jog

Ha meglesz a pontszámod hozzá

2013. okt. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%

Vagy valamilyen műszaki képzés?

De a jog jobb

2013. okt. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nemzetközi tanulmányokat ne válasszam, ugye?
2013. okt. 17. 23:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezeket a nyelveket ténylegesen jól beszéled, nem csak papírod van róla, akkor érdemes a jogot választanod. De arra is figyelj majd, hogy a jogi szaknyelvet is beszéld ezeken a nyelveken.

Ami hátráltató lehet az az, hogy minden országnak más a jogszabálya. De például követségre is kell jogász szerintem.

2013. okt. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igen, plusz úgy tudom, hogy külföldön elvégzett LLM(Master of Law) fokozat megszerzése előny minden nemzetközi kapcsolatokkal rendelkező szervnél, irodánál. Úgy hallottam, hogy azzal együtt még külföldön is el lehet helyezkedni.
2013. okt. 18. 14:18
 7/7 anonim válasza:
100%
Még egy aspektust had javasoljak, bár ez nem annyira az egyetemválasztáshoz hanem az azutáni munkavállalásodhoz kapcsolódik. Az angol, német és francia nyelvizsga pont az a három nyelv ami után alanyi jogon jár(!)nyelvi kiegészítő pótlék a közigazgatásban. Szóval ahogy számolom 100490 Ft plusz jövedelemben részesülhetsz minden hónapban az alapbéreden túl.
2014. máj. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!