Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy válhat valakiből katonai...

Hogy válhat valakiből katonai ügyész? Úgy értem, milyen iskolákat kell elvégeznie stb.

Figyelt kérdés
2009. nov. 11. 20:07
 1/6 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Nagyon 1szerű. Jogi egyetemet kell végezni, aztán katonának kell menni.

Régen a sulit HM-ösztöndíjjal is el lehetett végezni, ma már nehezebb a dolog, és előbb csak szerződéses katona lehetsz, aztán később hivatásos. Praktikusan ez csak kiképzést jelent, aztán irány a meló (nem kell tálib-skalpokat bemutatni a Főügyésznek).

2009. nov. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Mondjuk ez engem is érdekelne.

Kell egy jogi diploma, az biztos.

De utána?

El kell végezni a katona tisztit?

És az hány év?

2009. nov. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Nem kell a jogi egyetem után elvégezni a katonai főiskolát, azért ez durva lenne. Pár hónapos alapkiképzés van, de nem is rögtön, majd ha lesz hely és ha időd/kedved van. (Nekem a műegyetem közben csak 3 hét volt az alapkiképzés, anno.)
2009. nov. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Igaz, hogy már eltelt egy "kis" idő a kérdésed feltevése óta, de azért még hátha érdekel a dolog! :)

Én a Katonai Ügyészségen dolgoztam, és mivel én is erre a pályára orientálódok, eltudom mondani, mi vár(hat) Rád!


Az első és legfontosabb - amit már a korábban hozzászólók is írták - a jogi diploma.

Ezt követően jelentkeznek kell - csak és kizárólag pályázat útján (ha éppen van felvétel) - a katonai ügyészségre. Ezalatt az idő alatt lesz felvételi elbeszélgetés, illetve - azt hiszem ekkor van - C típusú nemzetbiztonsági átvilágítás is /de lehet, hogy ez csak később van/!

Amennyiben felvételt nyertél, kapsz kb. fél évet a katonai alapkiképzés elvégzésére (fizikai felmérés + egészségügyi felmérés + alapképzés /megtanulsz tisztelegni, meg ilyenek :P/). Persze a fizikai felmérés időpontja attól függ, hogy mikor van a vizsga időpontja, hiszen ez központi dolog! De ami fontos, hogy az ügyészeknek csak egyszer kell ezt elvégezni!!!! (más, katonaként szolgáló ügyészségi munkatársaknak 1-2 évente rendszeresen)

Az első fokozat, amit betöltesz az ügyészségen, a fogalmazói fok. Innen lépsz tovább titkárnak, majd végül ügyésznek!

Ez a hierarchia a civileknél is ugyanez, a különbség mindössze annyi, hogy náluk a fogalmazóból ügyésszé válás 3 év, a katonai szférában minimum 5 év!

A szakvizsgádat pedig időközben végezheted el!


Remélem tudtam segíteni, és azt is, hogy még mindig érdekel ez a pálya! :)

2011. ápr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a választ, tényleg sokat segitett, de időközben már döntöttem és kriminálpszichológiára adtam be a jelentkezésemet :)
2011. ápr. 12. 17:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Engem viszont nagyon érdekelne a katonai ügyészi pálya! Én jelenleg joghallgató vagyok, és igaz, van még időm, de történt pár változás; a katonai ügyészség beintegrálódott az Ügyészségbe, és megszűnt önálló szerv lenni... A kérdés az, hogy a jelentkezés hogy működik azoknál, akik 2012. január 1-jétől jelentkeznek katonai ügyésznek?
2012. febr. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!