Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Áttehetnek költségesre?...

Áttehetnek költségesre? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Anno elkezdtem egy államilag finanszírozott Bsc szakot az egyetemen, ebből jelenleg az utolsó félévemet hallgatom, ha minden jól megy, decembreben le tudok államvizsgázni. Viszont mellette jelentkeztem egy másik Bsc szakra is, szintén államilag támogatott formában. Ugyebár maximum 12 félévet vehetek igénybe. Kérdés, hogy ha az első szakot elvégzem, utána nem-e dobnak át automatikusan önköltséges képzési formába?

2013. okt. 21. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Megtehetik.


De úgy hallottam, hogy a rendszer nem nagyon müködik szóval jó eséllyel akár meg is úszhatod. (De ne lepődj meg ha közlik, hogy várják a tandíjat)

2013. okt. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nade te most mennyi félévet használtál fel?

Hatot? Mert akkor még marad ugyanannyi szabadon

Akkor miért raknának át fizetősre

2013. okt. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha még maradt szabad féléved, akkor azt felhasználhatod a második BSc-hez
2013. okt. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De én úgy hallottam, hogy az állam egy szinten csak egy képzést támogat...
2013. okt. 21. 22:36
 5/7 anonim ***** válasza:

De jan-tól hogy akarod megkezdeni a másik képzést

Vagy indul "keresztfélév"?

2013. okt. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az új szakomon passziváltattam az első félévet, mert ha kettőt csinálnék egyszerre, 2 államilag támogatott félévet veszítenék egy félév alatt.
2013. okt. 23. 08:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha egyszerre csináltad volna valóban duplán fogytak volna az államilag támogatott félévek, viszont így, hogy államvizsga után kezded el - tehát már van egy végzettséged alapképzésben - már csak költségesen szerezheted meg a másik szakmád. Mesterképzésben természetesen államilag támogatott formában kihasználhatod a megmaradt féléveket. ( Tavalyig még így volt.)
2013. okt. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!