Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökből középiskolai tanár?

Mérnökből középiskolai tanár?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kédésen,hogy egy mérnökből lehet valahogy, valamilyen 1-2 éves képzésen keresztül (pl.) fizika-matek szakos, vagy műszaki tanár középiskolában? Vagy el kell hozzá végezni az 5/6 éves tanárképzést?

2013. okt. 25. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Simán , nálunk középsuliban , volt akinek még a diplomája se volt meg , nyelvvizsga híján , mégis 2 évig tanított minket. Szóval a válasz. Igen !
2013. okt. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Ha van mérnök BSc diplomád, akkor szakmai gyakorlati dolgokat taníthatsz, ha jól tudom, de nem tuti(kalapálás meg ilyen szerelgetés), de mérnök MSc-vel vagy Mérnök-tanár MSc-vel taníthatsz komolyabb, elméleti mérnökös tárgyakat: gépszerkezettan-gépelemek, mechanika, műszaki ábrázolás, géprajz meg ilyenek. Gépészmérnök esetében példálóztam ezekkel. Meg ezen kívül bárhol taníthatsz msc-vel bármilyen szakképző intézményben vagy akár egyetemen is.
2013. okt. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

2# Nagyon jól elmagyaráztad.


Megy a zöld pacsi! ;)

2013. okt. 25. 18:05
 4/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Nekünk géprajzot , majd gépészeti ismereteket oktatott. Amúgy meglepően jól , szóval nem leszólásból írtam , hogy nem kapta még kézhez a diplomáját. Csak hiány van ilyen mérnök tanárokból is , mert aki nagy nehezen elvégzi ezt (mint , ahogy én is éppen ezen tevékenykedek) az a sok kemény év után minimum egy jól fizető állást szeretne , és ez pedig nem feltétlenül a tanári..
2013. okt. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben. Tudom, hogy nem leszólásból mondtad. Köszi a választ ;)
2013. okt. 25. 22:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Persze. Nálunk a régi középsulimba tele volt ilyen tanárral a suli. Pl:. volt olyan akinek a diplomájába alkalmazott matematikus szerepelt, a másik talán prog. mat.ot tanult a harmadik meg szabadbölcsész volt talán. És még sok hasonló volt.


A mostaniba meg egy csomó olyan van akinek ilyen közgazdász végzettsége van. Van olyan akinek tanári diplomája van. De kapott valami papírt a suliba róla...

Egyébként úgy van, hogy szoktak pályázatokat hírdetni klönböző középiskolákban és nem mindenhol kötik ki a tanári diplomát. Az egyik tanárom is így tanít. /közgazdász végzettsége van/ Csak adnak valami más kikötést és ha megfelelsz akkor mehetsz. De általában óraadónak szokták ilyen esettben felvenni viszont van valami kiskapu, hogy úgy is lehessen 'normális tanár' diploma nélkül. De arról pontosan nem tudok írni.

2013. okt. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

* van olyan akinek nincs tanári végzettsége


ezt akartam írni

2013. okt. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem Nagyon köszi a választ. Ment a zöld pacsi! ;)
2013. okt. 27. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!