Milyen szakot válasszak?

Figyelt kérdés
Utolsó évemet járom a gimiben, de még mindig nincs ötletem, hogyan tovább. Leginkább a biológia érdekel, ebből járok faktra is. Milyen lehetőségeim vannak? Ja, és azt is fontosnak tartom, hogy olyan szakot választhassak, amivel akár itthon, akár külföldön el lehet helyezkedni és normális fizu is jár mellé. Ahogy nézelődtem ez az "orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus" kissé megfogott. De nem igazán tudom, mi lehet ez. És ha valaki tudna róla véleményt mondani, esetleg azt, hogy mennyire lehet vele elhelyezkedni, fizetésről, azt nagyon megköszönném. :) 18/L

2013. okt. 25. 20:16
 1/3 anonim válasza:

Én tavasszal végeztem gimiben. Nekem sok osztálytársam jelentkezett erre a képalkotóra, amit írtál. Tehát ez az egyik negatívuma, hogy olyan jól hangzik ez, és épp ezért sokan jelentkeznek oda, tehát telítődik rendesen szerintem.. A másik, hogy nekünk az osztályfőnökünk mondta ( aki jártas ebben ), hogy nehéz bekerülni az ilyen munkakörbe, ezért jó ismeretséggel kell, hogyha tényleg ezzel szeretnél foglalkozni.

Egyébként biológiával elég sok mindent lehet kezdeni. Ha érdekel az egészségügy, akkor ott sok felé mehetsz. Vagy ha érdekel a tanítás, akkor biológia tanár. Meg hát igen.. az ilyen laborasszisztens , és hasonlók, amikhez jó még szerintem. Sok sikert a döntéshez, de semmikép se kapkodd el,jól fontold meg, és olyat válassz, amit szívesen csinálnál hosszú évekig. ( Én is szerettem a bioszt mindig is, plusz mellé az egészségügyet, ezért én mentőtisztire jelentkeztem :) szerintem nem rossz )

2013. okt. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. A tanári és a mentőtiszti nem igazán vonzz. Amúgy jó tanuló vagyok, tavalyi átlagom 4,9 volt, meg ha valamit szeretek arra nagyon rá tudok állni.

Nézegettem az Egészségügyi karok ajánlatait és elsőre ez az analitikus fogott meg. De még bármit hozhat a jövő, mégis valahogy úgy érzem, hogy az eü-ben lenne a helyem.

Tudom, hogy ilyen nagy döntést nem szabad elkapkodni, de jó lenne tudnom, hogy milyen tantárgyakra kéne erősítenem.

Amúgy még egyszer köszi a választ. És ha még írnátok, azt is nagyra értékelném. :)

2013. okt. 25. 21:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a biológia érdekel: fogorvos és általános orvos (csak akkor nem árt, ha a kémia is érdekel és van elég szorgalmad).

Biológiával még: élelmiszermérnök (kémia, matek tudást is igényel), vagy biomérnök (biochemical engineering, szóval, ha a biokémia közel áll hozzád, akkor ajánlom).

Utóbbiról sok jót hallottam, az elhelyezkedéssel és a fizetésekkel kapcsolatban is.

2013. okt. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!