Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik OKJ képzés éri meg a...

Melyik OKJ képzés éri meg a legjobban?

Figyelt kérdés
Elsősorban informatika területén keresgéltem eddig, de bármi érdekel amivel el lehet helyezkedni és meg lehet élni belőle. CAD - CAM informatikusról, illetve CNC esztergályosról sok jót halottam. Gazdasági infónak, rendszergazdának, webmesternek vagy szoftverfejlesztőnek van bármi értelme OKJ-n, vagy ezek már nagyon telítettek? Tapasztalok?
2013. okt. 29. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Menjél hegesztőnek, havi 1 millió meg van külföldön, aztán ha megszedted magad hazajöhetsz mert pénzed is lesz meg komoly gyakorlatod meg ismeretséged.
2013. okt. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Ne menj infós OKJ képzésre. Én szoftverfejlesztőre járok, de semmit nem ér. Januárban átjelentkezek egy másik szakra. CNC forgácsoló jó, de ez telített. Néztem statisztikát és múlt évben erre jelentkeztek a legtöbben, kb. 1300-1400 ember (és ez csak a múltévi adat).

Igazából csak a normális kétkezű munkák érnek valamit, azok viszont csak akkor jók, ha tényleg érdekelnek. Pl. hiába mész autószerelőnek, ha nem érdekel. Arról nem is beszélve, hogy elavultak a képzések sok helyen.

2013. okt. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Utolsó és azt honnan tudod, hogy semmit nem ér? Nem tudsz vele elhelyezkedni, vagy nem tanítanak érdemben semmit? Utóbbi esetnél még megoldható önszorgalomból, nem? De akkor ezek közül még mindig a CNC a legjobb.
2013. okt. 29. 17:39
 4/8 anonim válasza:

Felületes a tanítás, mást tanítanak, de alapból maga a papír sem ér semmit. Elég, ha utána olvasol. Én szoftverfejlesztőre járok. Word-el és excel-el szarakodunk. Nem programozunk nem csinálunk semmi szakmába vágót. Az iskola azért van, hogy tanítsanak. Ha önerőből akarsz megtanulni akkor felesleges suliba járnod csak azért, hogy meglegyen a papírod. Az OKJ papírt nem fogják nézni, főleg nem szoftverfejlesztőnél. Ilyen területen a tapasztalatot nézik, nem hiába van a legtöbb álláshirdetésnél kiemelve, hogy meg kell jelölni.

Nekünk vannak más IT-s osztályokkal összevont óránk, ugyan ezt mondják ők is (sőt teljesen más területen lévők is ezt mondják, ami azt bizonyítja, hogy maga az egész OKJ elég gyenge lábakon áll).


A legtöbb ilyen munkában amúgy a felsőfokú képzést várnak el. Gazdaságinformatikus, szoftverfejlesztő, mind kettő egyetemi szakok. A CAD-CAM-ról semmi jót nem halottam, a webmester úgy szint.


Nekem a bátyám 4 volt osztálytársa tanult CNC forgácsolónak. Közülük egy tovább ment egyetemre, egy az apján keresztül (protekció) eltudott helyezkedni, 2 pedig munkanélküli vagy alkalmi munkát vállalnak (néha feketén).


A rendszergazda pedig megint csak túltelített, főleg úgy, hogy sok tantárgyát más IT szakmánál is tanítják. Pl. nekünk hálózatépítést.


CNC-nek amúgy nincs sok köze az informatikához, leszámítva a programozási részét (inkább fizika, matek).

2013. okt. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát akkor sok értelme nincs az OKJ-nak :/
2013. okt. 29. 18:22
 6/8 anonim válasza:
Én villanyszerelőnek megyek szerintem januártól, nem azért, mert érdekel, hanem, mert, külföldön el lehet vele helyezkedni és megfizetik. Ill. jobb mint itthon ülni, munkát szerezni lehetetlenség. Így meg legalább a TB-t fizetik, ill. családit is kapok.
2013. okt. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nyelv tanulásra állj rá. Angol alap, mellette pedig egy ritka nyelvet vagy még egy másik világnyelvet (pl. spanyol). Nyelvtudás a legfontosabb. Egyrészről külföldön csak így boldogulsz, könnyebb munkához jutni.
2013. okt. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alibaba15 válasza:
Ne higgyj ennek a sok IQ fighternek, hogy csak a nyelv a legfontosabb. Ez ugy baromsag ahogy van! En dolgoztam kint kulfoldon es alja munkat talalsz csak ha jo az angolod. Mint pl pincer, konyhai kisegito. Kell a szaktudas is boven ha jol fizeto allast akarsz kint vallalni. Tanulj egyetemen szoftverfejlesztonek, mernokinformatika, gepeszmernokit vagy villamosmernokit es egyetem utan mehetsz angliaba pl. Es milliokat keresel. Ne hallgass a gyokerekre! Ugy adnak tanacsot, hogy eletukbe nem voltak kulfoldon!
2018. febr. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!