Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a Bonyhádi...

Mi a véleményetek a Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnáziumról?

Figyelt kérdés
Ebbe az iskolába szeretnék továbbtanulni de nem sok mindent tudok róla. A válaszokat előre is köszönöm.

2013. okt. 30. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálam is tervben van ... nekem is sokat segítene bármi információ.
2013. nov. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Szerintem kevés ilyen jó iskola van az országban, mint a bonyhádi. A tanulmányi színvonala nagyon erős, de ami szerintem a legfontosabb, egy nagyon jó közösségbe lehet itt bekerülni. Ahogy a gimiben mondani szokták "bekerülni gimnáziumunk nagy családjába". Ez elsőre megfoghatatlan fogalom, amikor én odakerültem akkor nem értettem, de amikor elballagtam, már tudtam, hogy ez pontosan mit is jelent. Sok ismerősöm látni sem akarja volt középsuliját, én viszont bármit megadnék, hogy újra bonyhádi gimis lehessek, még úgy is, hogy az egyetem is nagyon jó. Szóval egy nagyon jó, figyelmes közösségbe lehet bekerülni, ahol a tanárok foglalkoznak a diákokkal és nem csak 45 percig, amíg az óra tart, mint más iskolákban. Ha tanulmányilag érdekel a suli, nagyon erős a testnevelés, földrajz, matek, az angol és német nyelv oktatása, valamint a kémia és a biológia oktatása is magas szintű. rendszeresen szerepelnek jól gimisek az országos versenyeken. Szóval ha vannak ambícióid az alábbi tantárgyakkal, ezekkel szeretnél majd foglalkozni a jövőben, akkor mindenképpen ajánlom a sulit! :) Egy volt bonyhádi gimis
2013. nov. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel,főleg a magas színvonallal! És nem csak azokból tantárgyakból,amiket az osztály magasabb óraszámba fog előírni,hanem a többit is keményen megnyomják!

Ha gondod van a matekkal,az se baj! Minden nap van matekkorep,elég segítőkész tanárokkal! A környezet,nagyon szép,nem az a lepukkant iskolafajta,a kolesz király ! Egy bonyhádi gimnazista.

2013. nov. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Igen, ahogy az előzők mondták igencsak jó iskola :) Én is ide járok és ha még egyszer kéne felvételiznem akkor is mindenképp ide jelentkeznék! Amint írták nagyon jó ha lelkes vagy, órszágszerte elismert tehetséggondozó tanárok tanítanak itt. A körülmények szerintem egyértelműen kitűnőek, merem állítani, hogy Magyarországszerte csak pár ilyen jól felszerelt és jó környezettel rendelkező iskola van. (Pl.: országosan 2. legnagyobb fedett atlétikai centrum, új építésű futópálya, japánkert stb.) Persze tanulmányi eredmények is elég jók, országosan jegyzett iskola. A tanárok megértőek, ha valamit nem értesz elmagyarázzák de ha nagy lemaradásaid vannak ott a korep. Persze tanulni kell rendesen, hajtanak eléggé viszont pl. egyetemen látják a jelentkezéseden "Oh, Ő Petőfis, akkor biztos eléggé jó képzést kapott, kulturált környezetben" És igen, tudják, hogy egy petőfis 3-as többet ér, mint egy kukutyinfalvai névtelen gimnázium 5-e!


Valamint ami elég fontos: a társaság. Már a sikeres felvételről értesítő levél első mondata: "Gratulálunk! Szeretettel üdvözlünk a bonyhádi gimisek nagy családjában!" Szerintem nagyon jó, inteligens emberekkel van itt körülvéve az ember, nagyon családias, a tanárok mindenkit névszerint ismernek. Mondhatnék iskolákat ahól megnézik: "Oh, az apja ügyvéd akkor vele kivételezek. Jaj az anyja bolti eladó, Ki ez már?" Hát itt nincs nagyon ilyen, ahogy mondani szokták, nem az számít, hogy honnan jöttél hanem, hogy hova tartasz.


Sok sikert kívánok a felvételidhez kedves Kérdező akármelyik iskolát is választod, de garantálom, ha választásod a Petőfi Gimire esik nem fogsz csalódni :)

15/F

2013. nov. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
én oda járok!!:) és egyszerűen imádom:DD a közösség az épület a kaja a tanárok a csarnok a japán kert meg minden! nem néznek le senkit.és a kisebbeket is be tudják fogadni normálisan.
2014. jan. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Felvettek Bonyhádra :) Köszönöm a sok biztatást :) van még egy kérdésem: Ott a testnevelést nagyon fontosnak tartják?
2014. máj. 4. 12:05
 7/7 anonim válasza:

hát erős. nem kidobó van minden órán :D megtanulsz kosarazni szabályokkal. távot és magasat ugrani. váltókat repülőket futni. diszkoszt vetni. talaj tornázni,úszni, kondizni, szekrényes cuccokat csinálni. meg minden. a technika a lényeg amúgy mindennél.:)és nem ilyen lötyilötyi órák vannak hanem kemények.:D rendes bemelegítés és figyelem.

az atléták amúgy mindig meg vannak különböztetve -.- :D

2014. máj. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!