Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvos akarok lenni. Jövöre...

Orvos akarok lenni. Jövöre (9. ben) felveszem a bioszt orientaciohoz, fac. Nak meg majd kemiat es fizikat. Egyesek szerint viszont jobb lenne a matek kemia parositas, szerintetek?

Figyelt kérdés

de igazsag szerint a matekot is szeretnem fac.nak. megpedig azert mert a fizikahoz és a kemiahoz is kell egy magasszintű matektudás (pl.integralast nem tanitanak csak facon)

van valaki aki 3 facot vitt vegig? hogy birta? erdemes belevagni?


2009. nov. 14. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Mi az a fac.?
2009. nov. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

fakultacio csak most ideges hulye vagyok

kösz hogy szoltal

2009. nov. 14. 15:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor biológia-kémia vagy biológia-fizika.
2009. nov. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Matek nem felvételi tantárgy. Biológia-kémia vagy fizika (kémiával többet érsz, mert több lesz és nehezebb is).

Sok sikert!

2009. nov. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
fizikához meg kémiához annyira magas szintű matek tudás nem kell. normál matekon megtanítják, ami kell. integrálással én még nem találkoztam se fizikában, se kémiában. orvosihoz biosz-kémia VAGY biosz-fizika kell. szerintem amúgy a fizikát felesleges felvenned pluszba, faktnak elég a biosz és kémia. az orvosin lévő biofizikának nem sok köze van a középsulis fizikához. szóval sztem csak az időd rabolnád vele. 17/L
2009. nov. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ami az orvosihoz szükséges matektudás, azt fizika, kémia fakton is meg fogod tanulni. biosz-kémia vagy biosz-fizika faktra menj. tudtommal integrálás nem kell orvosihoz. mindamellett h 3 fakt nagyon sok tekintve hogy milyen tantárgyakról beszélünk. elég lesz a biosz-kémia/fizika is hidd el! :)
2009. nov. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönök mindent:)
2009. nov. 14. 16:11
 8/10 fhenrir ***** válasza:
Egyetértek, a biosz-kémia a legjobb párosítás, de ez tanártól is függ, az én sulimban elég rossz a helyzet, mert a kémiatanárok nagyon gyengék, úgyhogy az orvosira jelentkezők vagy bejárnak közép és emelt szintű kémiafaktra is, vagy csak emelt fizikára (és középszinten érettségiznek fizkából, ami gyerekjáték a fizikatanárunk mellett).
2009. nov. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én csak ajánlani tudom, hogy matekra is járj. Először is ad egy olyan gondolkodásmódot, ami sok esetben jól jön (már ha fogékony vagy az ilyenekre). Másodszor pedig kémiához, fizikához, bioszhoz kell az integrálszámítás. Az egyetemek nem híresek arról, hogy ezt jól megtanítják. Én tanultam gimiben ezeket és sokat segítettek.
2009. nov. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

minek kéne neked matek?

orvosihoz emelt biosz érettségi kell + kémia vagy fizika rendes

2009. nov. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!