Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát tudnék tanulni...

Milyen szakmát tudnék tanulni amivel elhelyezkedhetek, illetve milyen szakmát ajánlotok, és a felsorolt szakmák milyen munka körbe tartoznak bele, mit csinálnak?

Figyelt kérdés

8 általánosom van ,20 éves vagyok de szeretnék letenni egy szakmát amivel tudok érvényesülni itthon és akár külföldön is !

Problémám az hogy nincs érettségim így nem tudok olyan nagy választékban válogatni hogy mit is tanulhatnék..

(Családi okok miatt nem tudok jelenleg érettségit tanulni,erre most nem szeretnék ki térni.)

Ami igazából érdekelne mint foglalkozás:

Taxizás

Áruszállító

Kamionozás??(Erről valaki tud valami bővebb információt?)

Grafikus(Ehez érettségi kell sajnos.)

Autószerelő(Ehez is szintén érettségi kell.)

Szeretek főzni, és az elektronikát is szeretem,szeretek barkácsolni.

Vagy valamilyen árubeszerzés biznisz adok veszek..

(Vállalkozói szellemű ember vagyok gondolkodtam sokat vállalkozáson csak tőke megszerzése kell hozzá..)

Hasonló téma körök érdekelnek!

Amikről szeretnék információt azok ezek(8általános után tanulhatóak):


Áruterítő

Audio- és vizuáltechnikai műszerész

Élelmiszer és vegyiáru eladó

Bútor- és lakástextil eladó

Ruházati eladó


Bármilyen szakma érdekelne nyitott vagyok bármire! Ti mit ajánlanátok amivel ellehetne helyezkedni normálisan ?

Válaszotokat előre is köszönöm!



2013. nov. 4. 14:30
 1/2 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem hogy OKJ-s szakmáról lenne szó!

Áprilisban töltöm a 21 életévemet és tudomásom szerint 21 éves korig ingyenes.

És ha betöltöm a 21-et utána hogyan tovább?

2013. nov. 4. 14:37
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos az a gond hogy csak 8 általánosod van. Egy érettségi borzalmasan kellene, mert a mai világban az egy alap, semmire nem mész vele, de mégis előny valamennyire. A taxizás, kamionozáshoz jogosítvány kell, és az nagyon magányos meló. A kamionozás szerintem nem túl jó, bár azt hallom hogy jól keresnek belőle. De állandóan úton van, a családtól távol, idegen országokban. Rokonom is kamionozik, van hogy hazajön péntek este már szombat délben telefonálnak neki, hogy induljon vasárnap hajnalban indulni kell a kamionnal. Szóval az nekem nagyon magányos. a taxizás veszélyes, nem egy gyilkosság történt már.

Nos az audio műszerész szerintem valami elektronikai eszköz szerelő, mint rádió, hifi stb, bár nem hallottam még róla. Az eladókból rengeteg van, sajnos sokat kell robotolni, nagy szó ha bejelentenek, és még akkor is alig kapod meg a minimálbért. Ismerősöm az aldiban dolgozik, talán a nagyobb áruházakban jobb a helyzet tescot kivéve.

2013. nov. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!