Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építészet vagy informatika? A...

Építészet vagy informatika? A jövőre is nézve, melyiket érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés

Jelenleg építészetet tanulok, és 9.-es vagyok. Így két hónap elteltével megállapítottam hogy nekem nemigazán jön be az építészet, és inkább a számítógépek érdekelnek. Tanulnék informatikát, csak át kellene menni egy másik iskolába (ez egy kicsit magasabb színvonalú suli). Úgytudom rengeteg informatikus van, vajon érdemes nekem is tanulni informatikát? Főleg a multimédiás dolgok érdekelnek. Végülis kibírom a jelenlegi suliban is, annyira nem vészes.

Szerintem jó tanuló vagyok, és szeretnék továbbtanulni. Informatikával hol érdemes továbbtanulni?



2013. nov. 4. 20:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Mind a 2-ből jól meg lehet élni. Informatikusból nagyon kevés van. [link]


Nézd meg: IT/Programozás 688 helyre keresnek informatikust!


De szólok. Az informatika nem multimédiából áll! Hanem programozásból! Vagyis, nem videót meg animációt fogsz szerkeszteni, hanem programot fogsz írni. Algoritmusok, programok cikulasit... és még sorolhatnám. Ilyen multimédiás iskola csak Pécsen van (ha jól tudom) de az egyetem, viszont ott van ilyen, hogy hogy szerkesszünk ilyen meg ilyen animációt, hogy használjunk zöld hátér effektet, és ha elvégzed akkor felvesznek egy stúdióba (ha szerencséd van) ahol vágó, vagy kamerás leszel. Viszont az informatikusok meg többet keresnek, mint azok akik stúdiónál dolgoznak.


Így hát, ha informatikára akarsz jelentkezni, akkor ne számíts semmilyen médiára. Ott kő kemény, programozás, algoritumus. És ezek után ki is mehetsz külföldre, valamelyik nagy céhez dolgozni, mint programozó.

2013. nov. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szerintem ha egyetemre mész továbbtanulni utána mind 2 szakmával tiéd a világ. Ha csak Okj-s képzést csinálsz akkor én az építészetet javasolnám mert Okj-s végzetségű infós annyi van mint a tenger.
2013. nov. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!