Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemre jelentkezés, de ha...

Egyetemre jelentkezés, de ha mégsem szeretném elkezdeni?

Figyelt kérdés
Májusban érettségizek és a Debreceni egyetemre szeretnék jelentkezni. Mindenképp államilag támogatottan szeretnék bejutni. Ha sikerülne bejutnom és felvennének államilag támogatottan,de még szeptember előtt, tehát az iskola megkezdése előtt valamilyen okból úgy döntenék,hogy mégsem szeretnék egyetemre menni és nem akarom elkezdeni akkor mi történik? Akkor vissza kell térítenem valamilyen összeget vagy mi történik?

2013. nov. 13. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem mész el beiratkozni, ugyanis attól, hogy felvesznek még nem leszel az egyetem hallgatója. Az csak a beiratkozáskor történik meg.
2013. nov. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És a beiratkozás gondolom a nyár folyamán szokott lenni igaz? De semmilyen költséget nem kell visszatérítenem?
2013. nov. 13. 15:40
 3/5 anonim ***** válasza:

A beiratkozás augusztus végén szokott lenni, júliusban húzzák meg a ponthatárokat. Egy félév után még amúgy sem kellene semmit visszafizetned.

Nem bántásból, de akkor miért akarsz jelentkezni, ha már egyből ilyenben gondolkodsz, hogy nem iratkozol be?

2013. nov. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De szeretnék jelentkezni. Csak jövő nyáron miután leérettségiztem megyek Angliába dolgozni egy nagyon jó munkahelyre és ha ott minden jól sikerülne akkor nem vagyok benne biztos,hogy szeretnék visszajönni még 4 évet tanulni.Ezért kérdeztem
2013. nov. 13. 15:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor azt is csinálhatod, hogy passzív félévvel indítasz, azt hiszem 4 félévet lehet passziváltatni. Viszont meg kell kérdezni az egyetemen, hogy engedélyezik - e. Inkább azt javaslom, hogy így ne jelentkezz. Elvennéd valaki más elől a helyet, aki meg lehet, hogy biztosra menne...
2013. nov. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!